POLICJANCI UKARALI PIRATÓW DROGOWYCH

W październiku policjanci z komisariatu w Pilznie, wspólnie z rzeszowskimi funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego, przeprowadzili działania ukierunkowane na kierowców zagrażających bezpieczeństwu drogowemu.

Wspólne działania pilźnieńskich i rzeszowskich policjantów miały miejsce w jeden z październikowych weekendów. Zaplanowane działania były wynikiem uzyskanej informacji o wyścigach samochodowych i brawurowej jeździe kilku kierowców na terenie gminy Pilzno. W wyniku prowadzonego patrolu w Pilźnie policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze stworzyli realne zagrożenie w ruchu drogowym. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lipin w wieku 22 i 21 lat.

Pierwsza interwencja dotyczyła 22-latka kierującego bmw. Stan techniczny pojazdu skutkował zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, niedopuszczeniem do ruchu oraz nałożeniem mandatu karnego w wysokości 1000 złotych za popełnione wykroczenia. Drugi z mieszkańców Lipin, 21-letni kierowca opla astry, został ukarany za stan techniczny pojazdu, stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego oraz jazdę bez pasów bezpieczeństwa. Mandat karny w tym przypadku wyniósł 1100 zł. Trzecią interwencję policjanci podjęli wobec mieszkańca powiatu mieleckiego, kierującego audi 80. Mielczanin został ukarany za jazdę na światłach drogowych (tzw. długich) mandatem karnym w kwocie 200 złotych oraz pouczony co do obowiązku przerejestrowania pojazdu.

Podobne działania będą miały miejsce na terenie całego powiatu, ich celem będzie karanie kierowców świadomie stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Źródło: Podkarpacka Policja