Powodzianie z Trzcinicy potrzebują pomocy

W sobotę w Trzcinicy koło Jasła wielka woda zabrała ponad 100 rodzinom całe gospodarstwa i zalała domy. W tym momencie wszyscy skupiają się na oczyszczeniu domostw ze zmasakrowanych mebli, sprzętów AGD i RTV.

Aby pomóc ludziom którzy w ciągu kilkunastu minut stracili cały dorobek swojego życia uruchomione zostały zbiórki internetowe m.in. na zrzutka.pl

Tak wygląda krajobraz po powodzi w Trzcinicy

„Dostaliśmy informację od sołtysa wsi Trzcinica, że na dzień dzisiejszy najpotrzebniejsze są środki czystości, jedzenie i woda. Uprzątnięcie potrwa jeszcze kilka dni, więc musimy się wstrzymać ze zbiórka mebli i ubrań. Oczywiście każda pomoc jest na wagę złota. Jeżeli ktoś z was ma cokolwiek do oddania proszę dzwonić na numer 537691162” – mówi organizator zbiórki dla powodzian z Trzcinicy Kacper Grzesiakowski

W tym momencie zbiórka prowadzona jest przede wszystkim na sprzęt do sprzątania. Za całość kwoty będą zakupione rzeczy najbardziej potrzebne do życia, bo wiele rodzin zostało pozbawionych dorobku życia.

„Jeżeli ktoś chciałby oddać jakieś rzeczy, ciuchy czy materiały budowlane, każda pomoc będzie na wagę złota. Potrzebna jest ogromna pomoc z wszystkich stron. Dlatego liczę na wsparcie w tej trudnej sytuacji ze strony mieszkańców powiatu dębickiego” – dodaje Kacper Grzesiakowski.

Zbiórkę dla powodzian z Trzcinicy można wesprzeć TUTAJ

Podziel się z innymi
0Shares
0 0