-->

Pożar w Dzwonowej. Potrzebna pomoc pogorzelcom !

Do pożaru w Dzwonowej w wyniku którego spłonęła stodoła w której znajdował się samochód osobowy, ciągnik oraz węgiel i drewno opałowe doszło w niedzielę 14 lutego najprawdopodobniej około godz. 22.00.

Do pożaru drewnianego domu w którym mieszka rodzina: wdowa z synem na szczęście nie doszło, ale w chwili obecnej rodzinie potrzebna jest pomoc m.in. w zaopatrzeniu w opał, co przy obecnie panujących mrozach jest bardzo istotne.

„Do pożaru doszło najprawdopodobniej przed godz. 22.00 w niedzielę 14 lutego. Kobieta usłyszała, że coś strzela przed domem, myślała, że ktoś odpala petardy. Wyszła przed dom i zobaczyła już zajętą ogniem stodołę. Gdyby położyli się spać nie uszliby z życiem. Jako pierwsza na miejsce przyjechała jednostka OSP z Dzwonowej, po niej kolejne jednostki straży pożarnej i policja” – mówi Anna Mikrut, sołtys Dzwonowej, która organizuje pomoc dla pogorzelców.

Na miejsce dotarły po godz. 22.00 jednostki straży pożarnej i policja.
„Mimo bardzo trudnych warunków drogowych, sprawnie docieramy na miejsce zdarzenia, dzięki założonym na koła łańcuchom śniegowym” – napisali potem o zdarzeniu na swoim FB druhowie z OSP Jodłowa.
W akcji wzięli udział strażacy z : OSP KSRG Jodłowa, PSP Dębica , OSP Dzwonowa, OSP Dębowa i policja.

W chwili obecnej potrzebna jest pomoc pogorzelcom. Dziś rano pogorzelcom dostarczony został na polecenie wójta Gminy Jodłowa opał.
Prowadzona jest także zbiórka funduszy na odbudowę pomieszczenia gospodarczego w którym będzie można przechowywać m.in. opał i różne sprzęty. Chodzi m.in. o położenie dachu na spalonej stodole. Potrzebne jest także zboże dla kur które są w gospodarstwie. Przydatne pogorzelcom będą także różnego rodzaju środki czystości.

Jak mówi Anna Mikrut już od wczesnych godzin rannych dzwonią do niej przedstawiciele sąsiednich sołectw z ofertą pomocy. W akcję włączyła się także szkoła podstawowa w Jodłowej, władze gminy i wielu mieszkańców.

W sprawie pomocy można kontaktować się z Panią Anną Mikrut pod numerem: 792586207

Fot. OSP Jodłowa

Podziel się z innymi
0Shares
0 0