Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy najlepsza w Województwie Podkarpackim

foto112 czerwca w Hotelu Rzeszów odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy zajęła I miejsce w województwie. Placówka może się pochwalić aż 12 laureatami i 10 finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W roku szkolnym 2013/2014 tytuł laureata uzyskało 31 uczniów szkół podstawowych z miasta Dębicy (16 % wszystkich laureatów w województwie) i 29 uczniów miejskich gimnazjów (7 % laureatów wojewódzkich). Finalistami zostało 50 uczniów dębickich podstawówek i 35 gimnazjalistów.

Cztery szkoły podstawowe z Dębicy znalazły się w ósemce najlepszych szkół województwa:
SP 11 – I miejsce  ( 12 laureatów  + 10 finalistów)
SP 3 – IV miejsce ( 6 laureatów + 6 finalistów)
SP 2 – V miejsce ( 4 laureatów + 7 finalistów)
SP 9 – VIII miejsce ( 3 laureatów + 10 finalistów)
a trzy dębickie gimnazja w szesnastce najlepszych:
MG 2 – VI miejsce ( 9 laureatów + 7 finalistów)
MG 3 – XIII miejsce ( 7 laureatów + 11 finalistów)
MG 1 – XVI  miejsce ( 6 laureatów + 8 finalistów)

Ponadto 6 szkół podstawowych ( na 37 w województwie) i 1 gimnazjum (na 25) z Dębicy uzyskało Certyfikat ”Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Certyfikat ten potwierdza stworzenie przez szkołę szczególnych warunków dla uczniów, aby mogli oni rozwijać swoje zdolności i osiągać sukcesy. Jest przyznawany wg następujących zasad:
Nadane Certyfikaty odebrali dyrektorzy wyróżnionych szkół – SP 11, SP 3, SP2, SP8, SP12, SP 10 oraz MG 2. Podczas uroczystości Małgorzata Chomycz – Śmigielska Wojewoda Podkarpacki i Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty podziękowali laureatom za ich osiągnięcia, a nauczycielom za twórczą i efektywną pracę.