-->

Uroczysty pochówek dzieci utraconych

W niedzielę, 28 marca br., na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej w Dębicy odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice zrezygnowali z prawa do pochówku we własnym zakresie.

Uroczystość poprzedzona zostanie mszą świętą odprawioną o godzinie 15:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu bądź w inny sposób.

Polskie prawo zapewnia rodzicom możliwość pochowania dziecka, które urodziło się martwe, bez względu na czas trwania ciąży, jednak niektórzy rodzice rezygnują z tego prawa. W takiej sytuacji, Miasto Dębica zgodnie z porozumieniem zawartym z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy, dwa razy w roku zapewnia kremację oraz organizuje pochówek martwo urodzonych dzieci.

Imiona dzieci utraconych można przekazywać za pomocą formularza na stronie: www.debica-dzieciutracone.pl, lub napisać na karteczkach, które będą dostępne w kościele przed Mszą św. Karteczki zostaną złożone do mogiły razem ze szczątkami dzieci.

Pochówek dzieci nienarodzonych odbywa się w Dębicy dwa razy w roku: w pierwszą niedzielę po 25 marca, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia oraz w niedzielę po 15 października, kiedy na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0