Złote Gody w Żyrakowie

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość miała miejsce sobotę 29 września 2018 roku. Rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną w intencji jubilatów w kościele pw. Trójcy Świętej w Żyrakowie, a jej druga część odbyła się w sali teatralnej w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków. W uroczystości udział wzięli: Krystyna Kania – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie oraz jej zastępca Lucyna Szymaszek, Elżbieta Ulak – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie, Aneta Domaradzka – dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie i ksiądz Robert Ciastoń z parafii w Żyrakowie.

Medale, listy gratulacyjne i kwiaty za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: z Bobrowej: P. Maria i Józef Zawojowscy, P. Janina i Emil Osakowie, P. Wanda i Augustyn Szczygłowie, P. Wiesława i Józef Wilczyńscy; z Góry Motycznej: P. Maria i Antoni Czuchrowie, P. Zofia i Stanisław Kowalscy; z Nagoszyna – P. Barbara i Lech Łączakowie; ze Straszęcina: P. Barbara i Andrzej Szydłowie, P. Irena i Jerzy Maruszakowie, P. Irena i Władysław Bałowie, P. Kazimiera i Julian Barnasiowie; z Wiewiórki: P. Maria i Stanisław Rudowie, P. Irena i Stanisław Godkowie; z Woli Żyrakowskiej: P. Maria i Rudolf Wójcikowie, P. Emilia i Józef Słoninowie; z Zawierzbia: P. Maria i Mieczysław Tęczowie i z Żyrakowa: P. Maria i Franciszek Nowakowie, P. Helena i Marek Kalitowie, P. Barbara i Zbigniew Lipowie.

O miłą atmosferę podczas uroczystości zadbały Panie: Lucyna Czernicka i Marta Łączak, które przygotowały ze swoimi wychowankami część artystyczną. W przygotowywaniu okolicznościowych dekoracji brały udział również Panie: Bożena Chorąży i Jolanta Artwik. O nagłośnienie sali i wykonanie pięknych fotografii zadbali Panowie Krzysztof Prokop i Sebastian Książek pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Dostojnym Jubilatom przygrywała Kapela Radomyślanie.

Pół wieku trwania w małżeństwie jest powodem do radości i dumy. Taki staż osiągają tylko nieliczne pary. Wytrwanie w związku z drugą osobą przez tak długi czas bez prawdziwej miłości z pewnością nie jest możliwe, dlatego też Złotym Jubilatom życzymy trwania w pięknej miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu i doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha Brylantowych Godów.

źródło: Gmina Żyraków