Previous
Next
Previous
Next

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy – Warsztaty „Bezpieczne zachowania w miejscu pracy”

2426 lutego 2014 r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II odbyły się „ IV Warsztaty Edukacyjne” z zakresu kultury bezpieczeństwa „ Bezpieczne zachowania w miejscu pracy” organizowane wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy w Rzeszowie. Honorowy patronat nad warsztatami objął Starosta Powiatu Dębickiego.Celem programu było przygotowanie młodych ludzi w zakresie bhp do pracy zawodowej, podniesienie poziomu świadomości występowania zagrożeń w środowisku pracy i wiedzy na temat sposobów ochrony przed ich skutkami. Przyczynia się to do wzrostu kultury bezpieczeństwa pracy.

W warsztatach wzięła udział młodzież, ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Byli to uczniowie: Zespołu Szkół Nr2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespołu Szkół Nr4 im. M. Kopernika w Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie dębickich gimnazjów w liczbie stu dwudziestu oraz dwunastu nauczycieli. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Bożenę Zielińską uczniowie wysłuchali prelekcji zgodnie programem warsztatów:

    • P. Barbary Czarnek – Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie
    • P. Marka Gołasia – Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie
    • P. Agnieszki Wójcik – Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Dębicy
    • P. Joanny Wilk – Zakłady Mechaniczne RUFUS Grzegorz Wilk i Wspólnicy SJ w Dębicy

 
Zespoły reprezentujące uczniów ze wszystkich zaproszonych szkół brały udział w quzie w zakresie wiedzy i praktyki w dziedzinie bhp, który prowadziły Pani Barbara Czarnek z PIP oraz Pani Małgorzata Bokota z ZSZ Nr1 w Dębicy.
Uczennice Dębickiej Szkoły Mody zaprezentowały kolekcję „ Awangarda”. Miłym akcentem był występ zespołu muzycznego naszej szkoły. Spotkanie zakończyło rozdanie uczniom dyplomów , nagród i upominków za udział w konkursie i quizach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczniowie otrzymali również materiały edukacyjne w zakresie prawa pracy i bezpieczeństwa pracy Państwowej Inspekcji Pracy.

 
 
 
Małgorzata Bokota

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.