Previous
Next
Previous
Next

NABÓR WNIOSKÓW NA DOTACJE W RAMACH PROJEKTU „AKADEMIA AKTYWNYCH OBYWATELI – PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE”

2014_07_logo_podkarpackie_inicjatywy_lokalne_osobneTrwa nabór wniosków w konkursie grantowym, organizowanym w ramach projektu – „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie od 2.000 zł do 5.000 zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Łączna pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne, wynosi ponad 1,5 mln z czego w 2014 roku, przekazanych zostanie ponad 0,5 mln zł. Nabór wniosków trwa do 20-go sierpnia 2014 roku. Operatorem projektu na terenie powiatu dębickiego jest Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.
Projekt „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, którego cele są ze sobą spójne – realizacja założonych działań na terenie województwa podkarpackiego ma wpłynąć na zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych, wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatywy lokalne, wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych oraz wzmocnienie potencjału III sektora.
„W ramach projektu przewiduje się dofinansowanie pomysłów i inicjatyw, które realizowane będą w zgodności z zadaniami pożytku publicznego. O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała. Projekt ma również wartość dodaną – poprzez realizację tzw. projektów małych, organizacje i osoby fizyczne powinny uczyć się, jak realizować projekty w przyszłości z większym budżetem, ale przede wszystkim, działania mają budować i wzmacniać kapitał społeczny w naszym kraju” – komentuje Zbigniew Nosal – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – jeden z operatorów projektu.
Realizacja inicjatyw, które nie mogą być krótsze niż 1 miesiąc, a dłuższe niż 3 miesiące, mogą odbywać się od 1-go września 2014 roku do 15-go grudnia 2014 roku. Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 20-go sierpnia 2014 roku do godziny 15:00, którego formularz jest dostępny na stronie internetowej projektu pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl. Następnie, z listy formalnie zatwierdzonych wniosków niezależni eksperci wybiorą te inicjatywy, które w największym stopniu wpisują się w cele i założenia projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”.
Więcej informacji na temat samego projektu oraz zasad uzyskać można na wskazanej stronie internetowej projektu oraz osobiście lub telefonicznie w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, ul. Fabryczna 12, 39-200 Dębica, tel. (14) 681 90 30. W dniu 18 sierpnia 2014 roku o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne w Dębicy. Osoby zainteresowane udziałem powinny dokonać rezerwacji miejsca pod wyżej numerem telefonu – udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Projekt „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Operatorami projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Fundusz Lokalny „SMK”, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Fundacja „Generator Inspiracji

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.