Previous
Next
Previous
Next

Inauguracyjne szkolenie w Podkarpackiej Akademii Wina

kpw00002Fundacja Galicja Vitis zaprasza na szkolenie: „Uprawa winorośli i produkcja wina z elementami enoturystyki”, które będzie równocześnie inauguracją działalności Podkarpackiej Akademii Wina.
Podkarpacka Akademii Wina w siedzibą w Jaśle rozpoczyna działalność od szkolenia dla początkujących winiarzy. Inauguracyjne szkolenie odbędzie się w dniach 18-19 października br.
I dzień:
– termin szkolenia: sobota 18 października w Jaśle, godz. 9.00
– miejsce szkolenia: siedziba Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle (Pałac Sroczyńskich), ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2.
II dzień:
– termin szkolenia: niedziela 19 października – godz. 9.00
– miejsce szkolenia: wyjazd studyjny do 3 winnic w okolicach Jasła (Winnica Sztukówka, Winnica Dwie Granice, Winnica Jana).
Szkolenia są w znacznym stopniu dofinansowane – koszt sobotnich zajęć teoretycznych 50 zł od osoby. Niedzielny wyjazd studyjny będzie się wiązał z odpłatnością uczestników za degustacje win w odwiedzanych winnicach (30-40 zł/os).
Opłatę w kwocie 50 zł należy wpłacać na konto Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. nr. 64 2030 0045 1110 0000 0382 1820 z dopiskiem w tytule przelewu „szkolenie”.
Zapisy na szkolenie przyjmujemy oraz udzielamy dodatkowych informacji pod adresem e-mail: redakcja@naszewinnice.pl, lub tel. 502 146 485
Liczba miejsc ograniczona do 40 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
W zgłoszeniu należy podać: nazwisko, imię, PESEL, adres zamieszkania, telefon, email oraz dołączyć dowód wpłaty na podane wyżej konto.
Szczegółowy program oraz tematyka szkolenia:
18.10.2014:
– godz. 9.00 – uroczysta inauguracja działalności Podkarpackiej Akademii Wina z udziałem uczestników szkolenia oraz zaproszonych gości,
– godz. 10.00 – 13.00 – „Zakładanie i prowadzenie winnicy” – wykładowca Roman Myśliwiec
(wybór lokalizacji winnicy, materiał sadzeniowy, dobór odmian, cięcie i formowanie krzewów, pielęgnacja gleby, nawożenie, ochrona przed mrozami, chorobami i szkodnikami),
– godz. 13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa,
– godz. 14.00 – 15.00 – „Wino i turystyka” – wykładowca Ewa Wawro,
(standardy oferty przygotowanej dla enoturystów; degustacja, zwiedzanie, prelekcje, sprzedaż wina w gospodarstwie i poprzez internet, wizualizacja gospodarstwa winiarskiego, działania okołowiniarskie, winiarska ścieżka, podstawy PR w winnicy),
– godz. 15.00 – 17.00 – „Wyrób wina w gospodarstwie winiarskim” – wykładowca Wojciech Bosak
(definicja wina, podstawowe właściwości fizykochemiczne winogron jako surowca winiarskiego, wstępny przerób winogron, obróbka moszczu, maceracja fermentacja, FJM, pielęgnacja i dojrzewanie wina, wyrób win specjalnych).
Łącznie 6 godzin (zegarowych) wykładów w formie prezentacji multimedialnej.
19.10.2014:
– godz. 9.00 – 17.00 – wyjazd studyjny do 3 winnic w okolicach Jasła (Winnica Sztukówka, Winnica Dwie Granice, Winnica Jana). (Zapoznanie się z ofertą enoturystyczną gospodarstw, zwiedzanie winnic i przetwórni, degustacja win).
Jeszcze w tym roku planowane są weekendowe szkolenia dla sommelierów, adresowane głównie do restauratorów oraz szkolenie z podstaw oceny degustacyjnej wina. Sztandarowym projektem PAW będzie roczny kurs winiarski. Dla słuchaczy zaplanowano 320 godzin zajęć; spotykać się będą podczas 20 zjazdów. Kurs rozpocznie się w lutym, przed rozpoczęciem wegetacji winorośli, a zakończy się rok później egzaminem, w trakcie którego każdy z uczestników będzie musiał m.in. zaprezentować samodzielnie zrobione wino.
Partnerem organizacyjnym PAW jest Miasto Jasło, partnerem medialnym portal Nasze Winnice.
Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.