Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

List kandydatki na burmistrza Miasta i Gminy Brzostek Marii Przebiędy do mieszkańców gminy

plakatSzanowni mieszkańcy gminy Brzostek,
Dzisiejsze słowa do Was, pozwoliłam sobie rozpocząć przesłaniem kardynała Stefana Wyszyńskiego, człowieka, który nauczył mnie pokory i pokazał, jaką wartość ma człowiek i jego życie. Prawdziwa władza – moi kochani – to nic innego jak służba. To właśnie w służeniu drugiemu człowiekowi odnalazłam swoje powołanie. Nie ma nic piękniejszego na świecie niż mieć możliwość realizowania swoich celów i pomagania przy tym innym. To właśnie jest moje zadanie. Dla mnie człowiek i jego potrzeby są na pierwszym miejscu.
Kandydując na stanowisko Burmistrza zadaję sobie wciąż pytanie: Co dla mnie oznacza ta praca? Według mnie to przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci, na ich edukację i wszechstronny rozwój… Jan Paweł II powiedział nam, że „troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.” On całe swoje życie polegał na młodzieży, to w niej widział przyszłość naszego kraju. Dlatego uważam, że szkoła musi być miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym – zapewniającym jak najlepsze wychowanie i nauczanie naszych dzieci Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i dyrektor szkoły. To moje życie i pasja. Dzięki tej pracy nauczyłam się pokory wobec drugiego człowieka. Zrozumiałam, że bycie nauczycielem, polega nie tylko na wstawianiu ocen i przekazywaniu wiedzy. Praca z dziećmi i młodzieżą dla mnie oznacza – stanie się obecnym w ich życiu, darowanie im swojego czasu i swojego serca, uczenie swoim przykładem i stawianie na dyscyplinę. Tak, bo nauczyciel jest jak mama i tata w wielodzietnej rodzinie. Ja w ten sposób pojmuję moją pracę.
Nie możemy zamykać małych szkół! Nie możemy pozbawiać dzieci poczucia bezpieczeństwa i ich przyzwyczajeń. Naszym zadaniem jest je wspierać i dawać szansę na rozwój. Młody człowiek szuka swojej drogi, dlatego chcę, aby po szkole aktywnie spędzał czas, realizował swoje zainteresowania. Ma wtedy większą możliwość wyboru swojej przyszłości…
Z tego powodu wypracujemy szeroką ofertę zagospodarowania wolnego czasu dzieciom i młodzieży (wyjazdy na basen, naukę języków obcych, zajęcia rozwijające zainteresowania, półkolonie). Uczniom potrzeba motywacji do nauki, pochwały, aby przekonali się, że w życiu edukacja jest bardzo ważna. Myślę, że stworzenie systemu stypendialnego dla dzieci i młodzieży za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe będzie dla nich mobilizacją do osiągania jeszcze wyższych wyników.
Dla mnie bycie Burmistrzem to również, zwrócenie uwagi na potrzeby rolników….
Pragnę oddać hołd miłości rolnika do ziemi, bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar, na którym opierała się narodowa tożsamość. Jestem osobą, która mocno zapuściła korzenie w tę ziemię i jest ona dla mnie najważniejsza. Jako historyk wiem, że w chwilach wielkich zagrożeń, w momentach najbardziej dramatycznych w dziejach narodu, to przywiązanie do ziemi okazywało się niezmiernie ważne w zmaganiu o przetrwanie.
Pomożemy rolnikom w pozyskaniu środków unijnych w ramach: wsparcia bezpośredniego gospodarstw małoobszarowych, programów rolno-klimatycznych, modernizacji gospodarstw. Będziemy wspierać ich w podejmowaniu działań w zakresie poprawy działalności rolniczej. Dzięki temu utrzymamy tradycję, tak ważną dla naszych przodków…
Dla mnie bycie Burmistrzem oznacza również, pomoc przedsiębiorcom…
Będziemy tworzyć korzystne warunki rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Musimy promować miasto Brzostek tak, aby inwestorzy nie mieli wątpliwości, że jesteśmy ich dobrym sojusznikiem. To zaowocuje z kolei stworzeniem nowych miejsc pracy i zmniejszeniem bezrobocia w naszej gminie.
Chciałabym rozpalać w ludziach chęć i energię do pracy. Dawać im możliwość do tworzenia własnej działalności. W tym celu będziemy organizować wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej oraz Powiatowego Urzędu Pracy dla osób aktywnych, mających pomysł na swój biznes. Ci ludzie muszą wiedzieć, że mogą na nas polegać, muszą wiedzieć, gdzie udać się ze swoim pomysłem, dlatego powstanie punkt informacyjny dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Każdy zainteresowany uzyska tam informacje o możliwościach otrzymania wsparcia finansowego, rzeczowego, merytorycznego oraz prawnego. Nie możemy „podcinać nikomu skrzydeł”, ale właśnie musimy ludziom wszystkich profesji te skrzydła pomóc rozwijać, aby w przyszłości to oni – wraz z małymi przedsiębiorcami – stali się wizytówką i chlubą naszej gminy.
I w końcu, bycie Burmistrzem oznacza dla mnie miłość do człowieka, bo „człowiek jest tyle wart, ile drugiemu może pomóc bezinteresownie, ofiarowując mu swój wolny czas, wiedzę i doświadczenie…”
Ja jestem gotowa służyć Wam, najlepiej jak potrafię : moją wiedzą, moim życiowym i zawodowym doświadczeniem, ofiarując swój czas, abyśmy razem zbudowali piękniejszą rzeczywistość. Musimy sobie wszyscy zdać sprawę z tego, że tworzymy pewną całość. Jesteśmy wspólnotą, na której spoczywa odpowiedzialność za to, co będzie w przyszłości….
Wy, moi Drodzy, już dziś, możecie zadecydować w jakiej rzeczywistości będą wychowywać się Wasze dzieci i wnuki.
Wybory to szansa, abyśmy razem coś osiągnęli. Dajmy szansę naszej gminie na to, aby stała się synonimem bezpieczeństwa, a potrzeby jej mieszkańców były wspólnym mianownikiem każdego z nas.
Z wyrazami szacunku i nadzieją na współpracę
Maria Przebięd

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.