Previous
Next
Previous
Next

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY DĘBICA

1824643016W związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Gminy Dębica o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, bezdomne oraz inne potrzebujące pomocy lub wsparcia.
Zima jest dla nich zawsze bardzo trudnym okresem. Złe warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia.
Tym osobom pomoc międzysąsiedzka, ludzka serdeczność, poczucie solidaryzmu społecznego, niejednokrotnie pozwolą pokonać i złagodzić kłopoty bytowe.
Apelujemy do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby osób pozbawionych pomocy i opieki ze strony najbliższych. Państwa pomoc może uratować czyjeś życie!
Wszelkie zauważone przez Państwa potrzeby, informacje o osobach potrzebujących pomocy prosimy zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Stefana Batorego 13, 39-200 Dębica, tel. 14 6803333, do pracownika socjalnego zajmującego się Państwa miejscowością, sołtysów lub radnych.
Osoby potrzebujące pomocy mogą ją otrzymać w następujących placówkach:
Schroniska przyjmujące mężczyzn:
Dębica, ul. Słoneczna 1, tel. 14 670-44-71
Rzeszów, ul. Styki 21, tel. 17 852-15-71
Tarnów, ul. Prostopadła 9a, tel. 0-14 622-39-78
Jarosław, ul. Sanowa 11, tel. 16 621-44-76
Mielec, ul. Sandomierska 19, tel. 17 586-22-52
Schroniska dla kobiet:
Jarosław, ul. Jasna 4, tel. 16 621-35-76
Racławówka132 k. Rzeszowa, tel. 17 862-30-91
 
Szczegółowe informacje na temat Placówek udzielających wsparcia w okresie zimowym 2014/2015 uzyskają Państwo w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy oraz pod bezpłatnym numerem infolinii WojewódzkiegoCentrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie  tel. 987.
źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.