Previous
Next
Previous
Next

Maniek szuka domu

Maniek to pies fantastyczny, zawsze radosny, energiczny i rozbrykany – nie widać po nim jego smutnej psiej przeszłości. To pies mający za sobą aż 3 (!!!) nieudane adopcje. I nie z jego winy! Za pierwszym razem okazało się, że dziecko ma alergię (nie wnikamy w szczegóły, ale to częsty powód zwrotów, choć alergie na sierść można sprawdzić wcześniej-wystarczy zaprosić znajomych ze zwierzęciem do domu). Po jego drugiej adopcji w azylu pojawiły się szczeniaki i „nowa pani” stwierdziła, że chce Mańka wymienić na malucha, po odmowie przywiozła psa znowu do azylu. Za trzecim razem sami do odebraliśmy. Zamieszkał wtedy w Smarżowej, w Gm. Brzostek. Na miejscu – łańcuch, błoto, zero budy, zero wody. Według pana, który go zaadoptował, „żadna krzywda mu się nie działa”. Nie mógł tam zostać, bo w przytulisku miał o wiele lepiej. Z zasady psy po adopcji mają iść w lepsze, a nie gorsze warunki od tych schroniskowych. W efekcie Maniek znowu mieszka w azylu, ma kontakt z wolontariuszami, ma co jeść i pić, chodzi na spacery, zagląda do niego weterynarz, ale mimo to oddałby wszystko za stały, kochający dom.
Maniuś ma łagodne usposobienie, kocha ludzi i cały świat, w kontaktach z psami bywa różnie, ale generalnie jest neutralny. Uwielbia spacery, głaskanie, drapanie za uchem. Podczas pobytu w azylu odwiedził też psiego fryzjera i zachowywał się tam idealnie, dzięki temu dało się zauważyć, że grzecznie podróżuje samochodem. Adopcję Mańka poprzedzi wizyta przedadopcyjna – musimy mieć pewność, że kolejny nowy dom będzie już tym ostatnim.
Raz jeszcze przypominamy – psy z azylu nie są oddawane na łańcuch!
Kontakt w sprawie adopcji: Azyl w Dębicy, baza ZUM-u przy ul. Ratuszowej 12, tel. 14 681 64 86.
Filmik z Mańkiem w roli głównej: https://www.youtube.com/watch?v=KDmb2KdW62k

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.