Previous
Next
Previous
Next

Poseł Warzecha z dzieckiem na ręku – czyli Rodzina 500+ na dębickim Rynku

IMG_5776Z pewną nieśmiałością podszedł do wózka malutkiej Ani Kuczek poseł Jan Warzecha z zamiarem wzięcia na ręce czteromiesięcznej dębiczanki. – Nie wiem czy jeszcze to potrafię – mówił pochylając się nad wózkiem. Ostatecznie wyjąć dziewczynkę z wózka pomogła mu babcia Ani, która na wiosenny spacer z wnuczką wybrała się właśnie na Rynek i trafiła na akcję promującą program Rodzina 500 +.
Dziś na dębickim rynku pojawił się „500 Bus”, który promuje program Rodzina 500 +. Oprócz posła Warzechy na program promowali wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Kędzior.  – Ten program to znacząca pomoc dla polskich rodzin, zwłaszcza tych z  terenów wiejskich – mówił Jan Warzecha.  Mamy nadzieję, że wypłata ponad 20 miliardów złotych, które w ramach programu trafią do polskich rodzin wpłynie na podwyższenie PKB Polski i poprawę sytuacji demograficznej kraju, która z roku na rok jest coraz gorsza.
Małgorzata Kędzior podkreślała, że program cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy . – Nasi pracownicy pracują na dwie zmiany, pracowaliśmy również w sobotę 2 kwietnia aby obsłużyć wszystkich zainteresowanych programem – mówiła dyrektor MOPS zachęcając spacerujących po Rynku rodziców z dziećmi do skorzystania z programu.
Z programu skorzysta również malutka Ania, którą  na rękach nosił Jan Warzecha. -Pierwsze środki dla osób, które już złożyły wniosek powinny wpłynąć na ich konta jeszcze w kwietniu – zapewnia Małgorzata Kędzior.
IMG_5794 IMG_5797 IMG_5773 IMG_5788

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.