Previous
Next

Bicyklomania 2016

???????????????????????????????1333 osoby wzięły udział w XI edycji Bicyklomanii, która 11 czerwca wystartowała po godzinie 9.00 z Placu Solidarności w Dębicy. W zorganizowanej przez Urząd Miejski w Dębicy i Arkus &Romet Group imprezie rowerowej wzięły udział całe rodziny i bardzo dużo grup zorganizowanych. Na trasę rajdu rowerowego który w tym roku prowadził z Dębicy do Lipin wyruszyła także bardzo duża, bo licząca aż 91 osób ekipa Urzędu Miejskiego w Dębicy z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem i przewodniczący Rady Miejskiej Szczepanem Mroczkiem zamykającymi w tym roku peleton.
Tuż przed godziną 9.30 uczestnicy Bicyklomanii wyruszyli z Placu Solidarności na trasę do Lipin wiodącą ul. Kościuszki, Rynek, ul. Kościuszki, Al. Jana Pawła II, Rędziny (Grabiny), Przyborów, Chotowa do Lipin gdzie ok. 11.00 miał miejsce 30 minutowy postój obok Klasztoru O.O. Karmelitów. Podczas postoju był czas na zregenerowanie sił i porozmawianie ze znajomymi. W drodze powrotnej rowerzyści pojechali z Lipin, przez Chotową i boczną drogą przez Przyborów, Rędziny (Grabiny), Al. Jana Pawła II na stadion sportowy przy ul. Akademickiej w Dębicy. Licząca nieco ponad 30 kilometrowa trasę do Lipin i z powrotem uczestnicy Bicyklomanii pokonali w nieco ponad 3 godziny.
Po przyjeździe na stadion uczestników Bicyklomanii czekał gorący posiłek oraz mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Najwięcej atrakcji w tym roku zostało przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieli okazję spędzić czas w specjalnie dla nich przygotowanej strefie zabaw, gdzie animatorzy prowadzili dla nich gry, konkursy, zabawy i różne konkurencje sprawnościowe. Dla dorosłych i młodzieży przygotowany został trening funkcjonalny i spinning. Najbardziej widowiskową częścią pikniku było pokonanie toru przeszkód przez jednego z trenerów klubu fitness Soho, podczas którego zademonstrował czołganie się pod siatką, bieg po podeście z belkami drzewa, rzut oszczepem, ślizg na specjalnej macie, przenoszenie ciężarów, bieg z przeszkodami i najbardziej widowiskowe: skok i zanurzenie się w balii z zimną wodą oraz toczenie ogromnej opony. Na powtórzenie tego toru przeszkód zdecydowało się tylko dwóch śmiałków. Znacznie więcej było chętnych do pokonania toru przeszkód dopasowanego do wieku i możliwości dzieci i młodzieży. Na zwycięzców czekały liczne nagrody.
Podobnie jak w latach ubiegłych na Bicyklomanii dominowały grupy zorganizowane. Najliczniejszą, bo liczącą 220 osób grupę  w tegorocznej Bicyklomanii wystawiła Rajdowa Szkoła (otrzymali kupony na 8 rowerów), druga z najliczniejszych grup to licząca 91 osób ekipa Urzędu Miejskiego w Dębicy (kupony na 3 rowery), natomiast trzecie miejsce exeuo zajęły liczące po 80 osób drużyny Szkoły Podstawowej nr 8 Parafii Świętej Jadwigi (kupony na 2 rowery). Nieco mniej liczne były drużyny: Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 2 (po 67 osób), I LO w Dębicy (63 osoby), Uczniowski Klub Hokeja (45 osób), II LO w Dębicy (43 osoby), Zespół Szkół nr 2 w Dębicy (37 osób), grupa Płetwal (32 osoby) i Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 3.
Kupony na zakup rowerów dla najliczniejszych drużyn z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka, prezesa Arkus&Romet Group Wiesława Grzyba, przewodniczącego Rady Miejskiej Szczepana Mroczka i naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy Moniki Rojek – Kałek odebrali reprezentanci poszczególnych ekip.
Rodziny i zwycięskie drużyny biorące udział w konkursach otrzymały zestawy gadżetów i rowerowych akcesoriów, natomiast każdy uczestnik tegorocznej Bicyklomanii otrzymał 30% rabat na zakup roweru w firmowym salonie producenta w Podgrodziu za okazaniem opaski z numerem Bicyklomanii.
W Bicyklomanii 2016 wzięło udział ponad 400 osób indywidualnych. Na rower w tegorocznej Bicyklomanii obok burmistrza Mariusza Szewczyka i przewodniczącego Szczepana Mroczka wsiedli także prezes Arkus&Romet Group Wiesław Grzyb, proboszcz parafii Św. Jadwigi w Dębicy ks. Ryszard Piasecki, przedstawiciele miejskich spółek, radni miejscy i kilkuset dębiczan którzy sobotnie przedpołudnie postanowili spędzić na dwóch kółkach.
Na stadionie przy ul. Akademickiej dębiczanie bawili się do godzin popołudniowych.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.