Previous
Next

Święto Biało-Czerwonej z przedszkolakami

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji ponad pół tysiąca dębickich przedszkolaków z biało-czerwoną flagą w rękach spotkało się w piątek (28 kwietnia) na Rynku. Podczas wydarzenia uroczyście podniesiono flagę Rzeczypospolitej Polskiej, odśpiewano polski hymn, a także odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Dębicy.

Uroczystość rozpoczęła się wierszem „Polska to nasza wspólna Ojczyzna”, a następnie uroczyście podniesiono flagę Polski i wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

Część artystyczną z okazji Dnia Flagi przygotowały maluchy z przedszkolankami z Miejskiego Przedszkola nr 7. Gościnnie wystąpiły również Maja Cudecka i Marysia Krawczyk, absolwentki placówki, a obecnie uczennice Szkoły Podstawowej nr 9. Dziewczynki, które zdobywają nagrody na arenie krajowej i międzynarodowej, pierwsze kroki taneczne stawiały w „Siódemce”.

– Ważne jest, aby dzieci znały symbole narodowe dlatego organizujemy co roku taką uroczystość. Maluchy otrzymały małe flagi, które mam nadzieję później posłużą aby udekorować ich mieszkania i domy na 2 maja – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.