Previous
Next

Wypadek na autostradzie – aktualizacja. 22-letni kierowca Audi miał zatrzymane prawo jazdy za „alkohol”

Fot. KMP Tarnów

Mamy więcej szczegółów na temat dramatycznego wypadku jaki miał miejsce w miniony wtorek na autostradzie A4. Okazuje się, że kierowca Audi, które uderzyło w ciężarówkę nie miał prawa jazdy. Zostało mu ono cofnięte w ubiegłym roku za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Fot. KMP Tarnów

Kilka minut po piątej rano służby rejonu tarnowskiego zostały zaalarmowane poważnym wypadku na 510 kilometrze autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. Z relacji świadków wynikało, że kierowca osobówki jest zakleszczony w pojeździe, a jego auto uderzyło w naczepę ciężarówki i całkowicie zniszczone blokuje lewy pas ruchu w kierunku Rzeszowa. Na miejsce skierowane zostały dwa zespołu ratunkowe, państwową straż pożarną oraz policjantów ruchu drogowego. Straży zabezpieczali miejsce wypadku oraz wycinali zakleszczonego w samochodzie osobowym kierowcę, ratownicy udzielali mu pierwszej pomocy, a policjanci zbierali informację o tym co się wydarzyło w tym miejscu. Kierowca został przetransportowany do tarnowskiego szpitala z podejrzeniem obrażeń wielonarządowych mogących zagrażać jego życiu. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, a także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych.

Fot. KMP Tarnów

Pierwsza kontrola zawodowego kierowcy przez inspektorów nie wykazał żadnych nieprawidłowości, kierowca był trzeźwy. Świadek zdarzenia wskazał, że poruszał się w tym samym kierunku i był wyprzedzony przez osobówkę, której kierowca w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na prawy pas ruchu i z pełna prędkością uderzył w naroże naczepy samochodu ciężarowego jadącego przed nim.  Osobówka została odrzucona na lewą stronę pasa zieleni oddzielającego pasy autostrady i po uderzeniu w bariery oddzielające pasy ruchy zatrzymała się na lewym pasie w kierunku Rzeszowa. Siła uderzania była na tyle duża, że silnik osobówki został wyrwany i odrzucony kilkanaście metrów od pojazdu.

Fot. PSP Tarnów

Policjanci ustalili dane kierującego, którym okazał się 22-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, posiadający uprawnienia kategorii B, jednakże zostały ona zatrzymane w listopadzie ubiegłego roku w związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości.
Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej.


Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.