Previous
Next
Previous
Next

Program „Spynka – wsparcie dla ukraińskich dzieci i matek” w dębickich placówkach

W placówkach wsparcia dziennego „Zgrana Paka” we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego w Warszawie oraz UNICEF realizowany jest program „Spynka- wsparcie dla ukraińskich dzieci i matek”. W zeszłym tygodniu wszystkie trzy dębickie Spynki odwiedziła przedstawicielka UNICEF Aleksandra Polesek.

Pani Aleksandra spotkała się z Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Marzeną Socha, zatrudnionymi edukatorkami oraz ukraińskimi dziećmi i ich mamami. Był czas na wspólną rozmowę, omówienie tematów bieżących i pochylenie się nad trudnościami oraz na zabawę z dziećmi i zdjęcia.

 Warto zaznaczyć że program  „SPYNKA – wsparcie ukraińskich dzieci i matek” to program, którego celem jest tworzenie lokalnego systemu wzajemnej pomocy oraz ułatwienie dzieciom z Ukrainy i ich matkom adaptacji w nowym miejscu, wspieranie rozwoju najmłodszych uchodźców, budowanie wspólnoty oraz integracja.

Na zajęcia do naszych placówek w ramach ww. programu uczęszcza około 30 dzieci, które podczas prowadzonych zajęć otrzymują wsparcie specjalistów i opiekę edukatorów, mają także możliwość integracji grupowej z dziećmi polskimi i ukraińskimi. 

źródło: MOPS Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.