Previous
Next

Prof. Janusz Mroczka przekazał „Jagielle” zbiór książek

Prof. dr hab. inż. Janusz Mroczka, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły przekazał szkole zbiór książek powstałych w Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej Politechniki Wrocławskiej, której jest założycielem i kierownikiem. Wśród nich jest pozycja dedykowana Profesorowi z okazji 70. rocznicy jego urodzin i 46-lecia pracy naukowej.

„Pan Profesor podarował nam także osobistą pamiątkę. Jest to książka Augusta Kowalczyka, również absolwenta naszej szkoły, „Refren kolczastego drutu” wraz z dedykacją autora. August Kowalczyk, więzień Auschwitz – Birkenau, był wybitnym aktorem teatralnym i filmowym. Jego największa rola to wójt w adaptacji powieści Władysława Reymonta „Chłopi” w reż. Jana Rybkowskiego. Wystąpił także w „Stawce większej niż życie” i „Janosiku”” – można przeczytać na FB „Jagiełły”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.