Previous
Next

Region. 71-letnia kobieta uwierzyła oszustom. Straciła 82 tysiące złotych

Telefony od osób podających się za krewnych czy policjantów do ludzi starszych z prośbą o przekazanie pieniędzy, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez przestępców. 71-letnia mieszkanka naszego powiatu, uwierzyła oszustce podającej się za jej córkę i straciła oszczędności swojego życia. Warto przy okazji spotkań w gronie rodziny poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed oszustami.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Z 71-letnią mieszkanką powiatu strzyżowskiego skontaktowała się kobieta, podająca się za jej córkę. Poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek drogowy, potrąciła kobietę w ciąży i musi wpłacić kaucję, bo inaczej trafi do więzienia. Aby uniemożliwić weryfikację przekazanych informacji i kontakt pomiędzy małżonkami, oszustka poprosiła seniorkę o numer telefonu jej męża i kontynuowała z nią rozmowę. W tym czasie, inna osoba skontaktowała się telefonicznie z jej mężem i przekazała historyjkę o rzekomym wypadku jego córki.   

Następnie do rozmowy włączył się wspólnik oszustki, który oznajmił kobiecie, że po pieniądze zgłosi się taksówkarz. Starsza kobieta chcąc pomóc córce przygotowała gotówkę, po którą przyjechał rzekomy taksówkarz.

Pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa po rozmowie z mężem. Seniorka straciła około 82 tys. złotych.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.