Bierzmowanie w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy

Bierzmowanie w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Fot. Grzegorz Brożek /Gość Tarnowski

203 młodych ludzi, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiego Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej 2 oraz Szkoły Specjalnej w Dębicy wczoraj podczas mszy świętej o godz. 18.00 przyjęło sakrament bierzmowania z rąk bp Stanisława Salaterskiego. W gronie bierzmowanych znalazły się także osoby dorosłe.

Bierzmowanie młodych dębiczan odbyło się jako pierwsza uroczystość w ramach rozpoczynającej się właśnie i mającej potrwać do niedzieli wizytacji kanonicznej Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. W uroczystej mszy świętej koncelebrowanej wzięło udział kilkunastu księży z dębickiego dekanatu oraz księży przybyłych z innych parafii. Mszę świętą swoim występem uświetnił występ chóru parafialnego Parafii

Bierzmowanie w parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Fot. Grzegorz Brożek /Gość Tarnowski

Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

GALERIA ZDJĘĆ Z BIERZMOWANIA NA GOŚĆ TARNOWSKI

Podczas kazania bp Stanisław Salaterski zaakcentował, że dzisiaj rodzice przyprowadzają swoje dzieci do kościoła, aby rozpoczęły dojrzałe życie chrześcijańskie podobnie jak kiedyś uczynili to Maryja i Józef przyprowadzając Jezusa do świątyni o czym przypomniano w dzisiejszym czytaniu.

– Z katechetami, świadkami przyprowadzacie drodzy rodzice wasze dzieci, by przez wylanie Ducha Świętego Bóg dopełnił w nich reszty, pomógł im zobaczyć więcej i dalej. Przyjmując sakrament bierzmowania otwieramy nasze serce na działanie Ducha Świętego. Dzięki jego pomocy nie tylko łatwiej nam jest się modlić, ale i patrzeć ze świadomością odpowiedzialności za każdą chwilę naszego życia, naszej pielgrzymki przez ziemię. Łatwiej jest nam też być świadkami wyznawanej wiary – mówił podczas kazania bp Stanisław Salaterski.

W istniejącej od blisko 50 lat parafii jest to szósta wizytacja kanoniczna. Zgodnie z Prawem Kościelnym, co kilka lat ks. biskup przybywa do parafii, aby przyglądnąć się wspólnocie wierzących, umocnić wiarę tej wspólnoty oraz wskazać właściwe kierunki duchowego rozwoju.

Program wizytacji kanonicznej :

Sobota 02.02.2019

– spotkanie się z księżmi,
– o godz. 15.15 odwiedzi Szpital Powiatowy,
– o godz. 17.00 spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską, Radą Ekonomiczną oraz Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii świętej.
– uroczyste powitanie Ks. Biskupa w kościele odbędzie się o godz. 18.00.
– msza święta z bierzmowaniem
– spotkanie ks. biskupa z młodzieżą bierzmowaną oraz chórem parafialnym.

Niedziela 03.02.2019
– msze święte odprawiane będą zgodnie z tradycyjnym planem. Podczas każdej mszy świętej dopołudniowej homilię będzie głosił Ks. Biskup.
– po zakończeniu Mszy świętej celebrowanej o godz. 7.30 odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa z osobami należącymi do róż różańcowych oraz wspólnot apostolskich dorosłych: Akcji Katolickiej, Caritas Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Rodziny Radia Maryja, Grupy Modlitwy św. O. Pio, Towarzystwa Przyjaciół WSD, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Stowarzyszenia Apostolstwa Modlitwy.
– po zakończeniu mszy świętej celebrowanej o godz. 9.00 dla wszystkich parafian odbędzie się na plebanii spotkanie Ks. Biskupa z Pracownikami Parafii, Zespołem Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz pracownikami sekretariatu KCE KANA.
– po mszy św. o godz. 10.30 z odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa ze wspólnotami apostolskimi młodzieży: Grupą Apostolską Młodzieży – scholą młodzieżową i lektorami.
– o godz. 12.00 – msza święta, tak jak zawsze wszystkich parafian, a szczególnie dzieci naszej parafii. Po zakończeniu tej Mszy świętej odbędzie się w kościele spotkanie Ks. Biskupa ze wspólnotami apostolskimi dzieci: Papieskim Dziełem Misyjnym Dzieci – kolędnikami misyjnymi, Dziewczęcą Służbą Maryjną – scholą i ministrantami oraz ze Wspólnotą Kościoła Domowego, czyli Kręgami Rodzin.
– na zakończenie mszy świętej o godz. 12.00, kończącej wizytacje kanoniczną parafii, Ks. Biskup udzieli wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
– w godzinach popołudniowych Ks. Biskup uda się ponadto do klasztoru na spotkanie z Siostrami Służebniczkami.