Brak chętnych do wykonania remontu placów zabaw w Dębicy - ziemiadebicka.pl

Brak chętnych do wykonania remontu placów zabaw w Dębicy


Fot. pixabay.com

Dzieci i ich rodzice będą musieli jeszcze poczekać na doposażenie i odnowienie 3 placów zabaw na terenie Dębicy. Miasto właśnie unieważniło przetarg na realizację tych, wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Dębicy 2018 inwestycji, bo do przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Inwestycje na placach zabaw miały dotyczyć czterech lokalizacji : placu zabaw na os. Kępa-Wolica, placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Gajowej i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera. Jako czwarty miał powstać od podstaw plac zabaw na na boisku asfaltowym przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy.
Ogłoszony przez władze miejskie przetarg dotyczył zaprojektowania i wykonania doposażenia placów zabaw, rozbudowy tych placów zabaw, wykonania nawierzchni bezpiecznej oraz wymiany urządzeń na istniejących placach zabaw na terenie miasta Dębica.
Na wszystkie wspomniane inwestycje z tegorocznego budżetu obywatelskiego miało zostać przeznaczonych ogółem 300 tysięcy złotych.

Unieważniony został także przetarg na remont stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy przy ul. Paderewskiego, który zakładał budowę wielofunkcyjnego boiska wraz z przebudową rzutni do pchnięcia kulą oraz przebudowę bieżni do skoku w dal. Zarezerwowana na tę inwestycję w ramach budżetu obywatelskiego kwota 175 tys. zł. okazała się zbyt niska w stosunku do ofert złożonych przez firmy stające do przetargu.