„Ekonomik” gościł olimpijczyków z południowo-wschodniej Polski. Wyniki finału już niebawem

Blisko 20 finalistów z miast południowo-wschodniej części kraju wystartowało dziś w etapie centralnym Ogólnopolskiego Finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich (WiUHM). Wśród nich znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. To właśnie ta szkoła była gospodarzem wydarzenia. Wyniki zmagań poznamy za kilka dni.

Głównym organizatorem WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. „Ekonomik” został wytypowany do przeprowadzenia centralnego etapu przez Komitet Główny Olimpiady. 

Wśród finalistów znaleźli się dwaj uczniowie „Ekonomika”: Daniel Różański oraz Krystian Susz. Obaj zapewnili sobie miejsca w elitarnym gronie 65 uczestników WiUHM z całego kraju, wykazując się zaawansowaną wiedzą z zakresu ekonomii, handlu oraz tematu „Kryzysu jako zjawiska ekonomicznego w teorii i praktyce gospodarowania”. 

– Jeżeli młody, ambitny człowiek wybierze dobrą szkołę, gdzie nauczyciele dbają o przekazywanie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej to mamy efekty pod postacią reprezentantów powiatu w olimpiadach na poziomie ogólnopolskim . Takie doświadczenia pomogą z pewnością młodzieży na dalszym etapie nauki i można przypuszczać, że ułatwią start w życie zawodowe – mówi starosta Piotr Chęciek.

Tytuł finalisty gwarantuje Danielowi i Krystianowi zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z wynikiem 100 procent. Ich opiekunem jest Małgorzata Szyszka, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i handlowych w ZSE w Dębicy.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi
0Shares
0 0