Firmy na dawnym WUCH-u proszą o pomoc w poprawie infrastruktury - ziemiadebicka.pl

Firmy na dawnym WUCH-u proszą o pomoc w poprawie infrastruktury


Dębicki Park Przemysłowy

Firmy działające na terenie dawnego WUCH-u oraz przedstawiciele Dębickiego Parku Przemysłowego  zwrócili się do władz miejskich o podjęcie działań w celu poprawienia infrastruktury na wspomnianym terenie. Chodzi w szczególności o drogi, które są w fatalnym stanie. Na ostatniej sesji sprawą zajęli się miejscy radni.

Na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego działa obecnie blisko 30 firm zatrudniających ponad tysiąc osób. Są to firmy działające w branżach: metalowej (m.in. Darco , WUCH PZL Dębica, Zakład Narzędziowy PZL Dębica, VDS Construct, Weldon, Zakłady Mechaniczne Rufus, Ocynkownia Dębica, Pex-Pool Plus), chemicznej (m.in. Aksil, Inver Polska, Labo Farb) oraz gastronomicznej (Mateo, Kos) jak również usług i konsultingu ( Hotel Polonez, Kompania Recyclingowa, Nicrometal, Rufus, Mega, Res Service Gas Trading Podkarpacie , BR Gaz, Art Graf ).
Pod koniec poprzedniej kadencji samorządu miejskiego pojawił się pomysł na wsparcie funkcjonowania i rozwoju firm w Dębickim Parku Przemysłowym  poprzez utworzenie specjalnego budżetu dla przedsiębiorców zabezpieczonego w budżecie miejskim. Miała to być  pewna pula pieniędzy na działania na terenie DPP. Finalnie pomysł ten nie został wdrożony do realizacji i przedsiębiorcy działający na terenie byłego WUCH-u wnioskują obecnie do władz o wsparcie modernizacji obecnie istniejących dróg i budowy nowych na tym terenie.
Jak można usłyszeć od przedstawicieli firm działających na terenie parku przemysłowego jego lokalizacja sprzyja rozwojowi firmy. Atutem jest m.in. zjazd z autostrady, który  znajduje się ok. 700 metrów od DPP co jest dla przedsiębiorców bardzo istotne.
W związku z licznymi prośbami ze strony przedsiębiorców miasto zdecydowało rozpocząć procedurę opracowania dokumentacji dla budowy ulic wraz z niezbędną infrastrukturą. Prace nad dokumentacją mają się rozpocząć jeszcze w 2018 roku natomiast pokrycie kosztów w kwocie 200 tys. złotych związanych z przygotowaniem wspomnianej dokumentacji projektowo-kosztorysowej ma nastąpić w 2019 roku.