Karolina Baran powołana do Reprezentacji Polski Juniorek U18 w Hokeju na Lodzie - ziemiadebicka.pl

Karolina Baran powołana do Reprezentacji Polski Juniorek U18 w Hokeju na Lodzie


Karolina Baran zawodniczka UKH Dębica otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski Juniorek U18 w Hokeju na Lodzie. Już dzisiaj (19.08.2018) w Katowicach rozpoczyna zgrupowanie szkoleniowe wraz z Koleżankami z Reprezentacji. Do Reprezentacji Juniorek powołania otrzymały Dziewczęta z takich miast jak: Krynica, Opole, Katowice, Gdańsk, Tychy, Poznań, Oświęcim, Bytom, Czeski Cieszyn oraz Dębica.

Karolina wczoraj wraz z zawodniczkami i zawodnikami UKH Dębica w dniu wczorajszym wróciła z obozu szkoleniowego w Sosnowcu gdzie 2 razy dziennie obywały się treningi na lodzie oraz inne elementy okresu przygotowawczego dla hokeistek i hokeistów. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Karolina wraz z innymi członkami UKH Dębica “na lodzie” jest zdecydowanie krócej niż w innych miastach, bo sezon mrożenia tafli w Dębicy zaczyna się później, a kończy się znacznie wcześniej niż w innych miastach…

Karolina ma 16 lat,  w sezonie ligowym reprezentuje Cracovię Kraków – Hokej Kobiet. Od nowego roku szkolnego będzie uczennicą 2 LO w Dębicy. Od 6 lat trenuje w Uczniowskim Klubie Hokejowym Dębica, gdzie wcześniej treningi rozpoczął treningi jej brat Jakub. Naukę jazdy na łyżwach rozpoczęła w wieku 7 lat dzięki swojej Mamie, która zabierała ją na ślizgawki.

Karolina jest 7 zawodnikiem w ciągu ostatnich 5 lat  z UKH Dębica, który otrzymał powołanie do Kadry Narodowej, wcześniej powołani byli: Magda Mrocza, Bartosz Ciura, Arkadiusz Nowak, Bartosz Barszcz, Jakub Szukała oraz Oskar Hadowski.

fot. materiały UKH Dębica


 www.hokejdebica.pl