Nowy sezon dębickich hokeistów

hokejCzas szybko mija. Hokeiści dawno zakończyli treningi „suche” i rozpoczęli intensywne przygotowania na tafli dębickiego lodowiska do nadchodzącego sezonu. 4 października na lodowisku MOSIR przy ul. Piłsudskiego 19, o godz. 18, Uczniowski Klub Hokejowy Dębica planuje uroczystą Inaugurację nowego sezonu rozgrywek 2014/2015. Podczas Inauguracji kibice będą mogli zapoznać się z obecnym składem I-ligowej drużyny, która zaprezentuje swoje umiejętności w meczu z KTH Krynica. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg niespodzianek przygotowanych specjalnie przez UKH dla widowni. Wśród zaproszonych gości, na trybunach zasiądą przedstawiciele firm wspierających uczniowski klub od wielu lat m.in.: Darco, Elspaw, PBS, Donoria oraz sponsorzy i sympatycy hokeja, którzy są z nami od niedawna: Firma Oponiarska Dębica, Tikkurila, Welding – Team.
„Hokej cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, a niedawno ogłoszona informacja o organizacji MŚ w hokeju na lodzie w Krakowie w 2015r. tylko je spotęguje. Sam jestem gorącym fanem tej dyscypliny, a Uczniowski Klub Hokejowy Dębica daje możliwość uczestnictwa w meczach na najwyższym poziomie dzięki drużynie I-ligowej” – mówi Daniel Wojtanowski, prezes Welding-Team. „Firma Welding-Team jest liderem w branży spawalniczej, obróbki metali głównie stali nierdzewnej o zasięgu europejskim, jej siedziba mieści się po sąsiedzku – w Jazowej, cieszy nas kolejny poważny sponsor dla klubu, ale nie osiadamy na laurach, nie czas na to, przed nami coraz więcej pracy. Walczymy dalej o rozwój klubu”- mówi Marcin Hadowski, prezes UKH.
Pierwszy mecz seniorzy dębiccy zagrają na wyjeździe w Sosnowcu 27-28 września, na dzień dzisiejszy po zakończeniu sezonu przygotowawczego w lecie i na lodowisku wyklarował się skład naszego zespołu . Trener Arkadiusz Burnat będzie miał do dyspozycji
czterech bramkarzy oraz pięć pełnych formacji , na których składają się:

Dębiczanie w składzie :
Bramkarze : Robert Ciura, Fabian Tatarski, Kacper Białek
Obrońcy : Burnat Bartosz, Szeliga Piotr, Smagacz Bernard, Gorzynik Jerzy, Sieradzki
Dariusz, Maciej Wiktor, Dybowski Marcin
Napastnicy : Burnat Arkadiusz, Kloc Krzysztof, Gągol Maciej, Piękoś Bartłomiej, Darłak
Dariusz, Barszcz Bartosz, Dobies Gerard, Dybowski Grzegorz, Ferenc Jakub, Giełbaga
Dawid, Skarbek Beniamin.

Zawodnicy z innych klubów w barwach UKH w nadchodzącym sezonie :
Cracovia : Jakub Gawlik -napastnik Polonia Bytom: Dawid Szczepaniec – obrońca , Dawid Mazur- napastnik KTH Krynica : trzech obrońców Bartosz Pióro , Szymon Pasiut i Tomasz Zawiłowicz KH Sanok : dwóch napastników Arkadiusz Mielniczek i Dawid Hućko oraz bramkarz Kamil Wajda.

Dorota Gawle