-->

Nowy żłobek w Dębicy staruje 1 marca

Dobiegły końca prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Kołłątaja w Dębicy i już 1 marca placówka przyjmie pierwszych podopiecznych.
Inwestycja została realizowana przy wsparciu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+”.

W ramach zadania, w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ul. Kołłątaja w Dębicy, powstał parterowy budynek żłobka o powierzchni zabudowy 658 m2 wraz z placem zabaw.

– W nowym żłobku utworzone zostaną trzy oddziały, w których miejsce znajdzie 75 dzieci. Do końca miesiąca potrwają prace wykończeniowe budynku, a finał budowy żłobka wraz z dostarczeniem wyposażenia planowany jest do końca 2020 roku. Już niedługo rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą nowej placówki. Rekrutacja rozpocznie się w lutym następnego roku – mówił kilka miesięcy temu o nowej inwestycji zastępca burmistrza Jerzy Sieradzki.

Za wykonanie robót budowlanych odpowiadało Przedsiębiorstwo Budowlane PRZEMBUD z Nagawczyny, natomiast wyposażenie do żłobka dostarczone zostało przez firmy: Moje Bambino z Łodzi oraz Wilanka z Warszawy. Koszt całego zadania wyniesie ok. 2,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 1,7 mln zł.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0