Pomoc zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas

467525768Już kolejny rok uczniowie Zespołu Szkół w Latoszynie wraz z katechetką Panią Barbarą Polniaszek opiekunem Szkolnego Koła Caritas w okresie przedświątecznym przygotowują drobne upominki oraz kartki świąteczne. Własnoręcznie wykonane kartki, stroiki, pierniki czy też inne upominki zanoszą do chorych z terenu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. To już zwyczaj długoletni, który cieszy zarówno młodych przygotowujących te upominki jak też chorych do których wędrują. Chorym zanoszą upominki, aby chociaż w części pomóc im w trudnym czasie choroby. Zanosili nie tylko upominki, ale przede wszystkim dobre słowo i swój czas. W tym roku także ks. Proboszcz parafii do upominków dołożył modlitewniki.

Młodzi poszli z wizytą do chorych także po to, by uświadomić sobie, że życie to także choroby, cierpienie. By uwrażliwić swoje serca na potrzeby chorych i wymagających wsparcia.

To nie jedyna forma pomocy zorganizowana przez SKC w Latoszynie. Zorganizowano także zbiórkę pomocy dla potrzebujących na Ukrainie. O tym jak bardzo tej pomocy potrzebują, nasi uczniowie wiedzą od ks. Marcina Płanety, który drugi rok pracuje w naszej parafii, a wcześniej przez kilka lat pracował właśnie w Bałcie na Ukrainie. Tam właśnie jako proboszcz i dziekan posługiwał. Znając ich, wiedział co możemy przekazać, czym sprawić radość. Prezenty zbierano przez okres Adwentu. W wyniku zbiórki udało się zebrać środki czystości, przybory szkolne, artykuły spożywcze i biurowe, słodycze, zabawki i artykuły szkolne. Prezenty trafią do najbardziej potrzebujących. Dzieci chętnie włączyły się w akcję. A świadczy o tym liczba zebranych przez uczniów prezentów.  Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym przez księdza pracującego na Ukrainie z którym wcześniej pracował ks. Marcin.

Źródło:UG Dębica