„Przy wspólnym stole…” – spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora w Zawadzie - ziemiadebicka.pl

„Przy wspólnym stole…” – spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora w Zawadzie


27067903_2087924694760956_8316378646270757567_nMimo że od Bożego Narodzenia upłynęło już sporo dni, to wciąż spotykamy się przy stole, na którym kładziemy opłatek, aby przypominał nam tajemnicę Bożego Narodzenia.

Tak stało się również na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, które miało miejsce 18 stycznia 2018 r w sali Centrum Oświatowo-Kulturalnym w Zawadzie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zarządu Klubu Seniora i KGW, a które zgromadziło 77 osób. Nie zabrakło również gości: pana Stanisława Rokosza-Wójta Gminy Dębica, pana Tomasza Bukowskiego – radnego, pana Kazimierza Kudły – sołtysa, księdza Józefa Książka – proboszcza Sanktuarium NMP, pana Marcina Ciszka – dyrektora CKiB, pana Jacka Fidzińskiego – kierownika Ośrodka Zdrowia, pani Stanisławy Rakoczy – przewodniczącej KGW i z-cy przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Dębica, pana Piotra Mryczki – prezesa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Pomocy wsi Zawada, pana Adama Drąga – prezesa OSP, pani Zofii Wójcik – gospodarza Centrum Oświatowo-Kulturalnego oraz pani Małgorzaty Pikul-Burdzy – liderki zaprzyjaźnionego Klubu Seniora w Podgrodziu.

Otwarcia i powitania dokonała liderka Klubu Seniora, pani Teresa Pietrzyk. Ważną częścią spotkania był montaż słowno-muzyczny „Przyszła nam nowina’, przygotowany przez panią Antoninę Sypel i pana Roberta Piękosia. Nie mogło też zabraknąć symbolicznego łamania się opłatkiem i z serca płynących życzeń, które złożył Ksiądz Proboszcz. Świąteczna atmosfera została podkreślona nie tylko przez piękny świąteczny wystrój sali, ale także estetycznie przyozdobione i zastawione stoły. Smacznie przygotowany posiłek przez panie z KGW i Klubu Seniora pod czujnym okiem szefowej kuchni, pani Haliny Rojkowicz ożywił ciała aby następnie z werwą kolędować. I tak w miłej i radosnej atmosferze rozpoczęło się wspólne kolędowanie.  Radość towarzyszyła wszystkim.

Tekst i zdjęcia: Klub Seniora Zawada