Senator Zdzisław Pupa. Jeśli Chudy przegra referendum i tak zostanie komisarzem w gminie Czarna

pupaJeżeli w gminie Czarna zostanie przeprowadzone referendum i wójt Józef Chudy zostanie odsunięty do władzy i tak zostanie komisarzem wyborczym – mówi senator Zdzisław Pupa. To co dzieje się w tej gminie jest bacznie obserwowane przez obecną władzę i nie dopuści ona do utraty tej gminy.

Pupa wyjaśnia powody i mechanizmy ewentualnych wydarzeń w gminie Czarna.
Utrata władzy w gminie Czarna to byłby policzek dla obecnie rządzącego w kraju układu PO-PSL – mówi Zdzisław Pupa. A przecież Józef Chudy to człowiek PSL, bardzo dobry znajomy byłego wiceministra Jana Burego. W razie wygranego przez opozycję referendum nie odbędą się wybory na wójta, ale premier wyznaczy komisarza, którego wskaże wojewoda. Władza w urzędzie wojewódzkim należy do obecnej koalicji PO-PSL. Z tego co wiem jeśli Chudego odwołają w referendum zostanie powołany na komisarza i zostanie na stanowisku. Będzie to taka sama sytuacja jak w przypadku Warszawy – tam też zapowiadano, że jeżeli Hannna Gronkiewicz – Walz zostanie odwołana to premier powoła ją na komisarza. Podobne schemat szykowany jest w gminie Czarna. Chudy, jeśli zostanie odwołany w referendum, i tak zostanie na swoim stanowisku.
Słowa senatora Zdzisława Pupy potwierdza Stanisław Ożóg, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Rzeszowie.
Ta władza nie może sobie pozwolić na tak spektakularną klęskę jak utrata władzy nawet w tak małej gminie jak Czarna – mówi Stanisław Ożóg. Wiem, że w roku wyborczym zrobi wszystko aby utrzymać się w samorządach, tym bardziej że z pozycji urzędującego wójta łatwiej jest prowadzić kampanię wyborczą i utrzymać się na stanowisku. Odwołany wójt zostanie powołany na komisarza, aby utrzymać władzę w tej gminie.
Obaj politycy doceniają działania opozycji, która od kilku tygodni zbiera podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum odwołującego wójta gminy Czarna Józefa Chudego.
Znam styl rządów wójta Chudego w tej gminie i nie jestem zaskoczony działaniami opozycji – mówi Zdzisław Pupa. To co udało im się osiągnąć w ciągu ostatnich miesięcy zasługuje na szacunek i uznanie. W tej gminie jak w soczewce jest odbita polityka obecnie rządzącego układu PO-PSL w kraju – zadłużanie, brak wizji rozwoju, rozpaczliwa próba utrzymania władzy. Ludzie zaczynają dostrzegać, że pod tymi rządami nie czeka ich lepsza przyszłość i chcą zmian. Taką szansę będą mieć już za kilka miesięcy, jesienią tego roku. Do tego czasu Chudy w taki czy inny sposób pozostanie u sterów rządów w gminie Czarna – dodaje senator.