Symboliczna „Kropla Krwi” przekazana dla społeczności I LO w Dębicy

Przekazanie symbolicznej „Kropli Krwi” przez dr Janusza Bieniasza na ręce Ludmiły Stelmach Kołodziej i Józefa Sieradzkiego.

Dzisiaj (24 maja) podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Dębicy odbyła się przeprowadzana tradycyjnie w maju zbiórka funduszy na rzecz dębickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, którą w tym roku podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadził dr Janusz Bieniasz.

W tym roku obchodzony jest jubileusz 65-lecia honorowego dawstwa krwi. Z tej okazji dr Bieniasz na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Józefa Sieradzkiego i Ludmiły Stelmach – Kołodziej, radnej Rady Miejskiej w Dębicy i wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy przekazał symboliczną „Kroplę Krwi” w podziękowaniu za dotychczasowe oddawanie krwi przez uczniów i pracowników I LO w Dębicy oraz uczniów i pracowników innych dębickich szkół co przyczynia się do propagowania idei krwiodawstwa.

„Dębiccy krwiodawcy są aktywni zwłaszcza w tym trudnym okresie gdzie u sąsiada jest wojna. W ubiegłym roku ponad 1000 krwiodawców dębickich oddało rekordowo ponad 2700 l krwi honorowo. Część tej krwi przez Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie została przekazana naszym sąsiadom dla potrzeb wojennych. W Dębicy i okolicznych miejscowościach mamy 18 aktywnych klubów PCK i jesteśmy jedynym w kraju powiatem gdzie we wszystkich szkołach średnich mamy młodych krwiodawców.

To jest nasz sukces od wielu lat. Nie tylko mój osobisty ale także Pana Zbigniewa Szurka i całego zarządu rejonowego PCK. Szczycimy się tym , że młodzi ludzie chcą oddawać krew. Potrzeby krwiodawstwa są olbrzymie. Staramy się o środki od sponsorów, 1% teraz 1,5% od dochodu mieć finanse na naszą merytoryczną działalność organizacyjną. Dlatego bardzo dziękuję za każdą złotówkę dzisiaj na tej sesji przekazaną na naszą działalność, przede wszystkim na krwiodawstwo. Bardzo dziękuję !” – powiedział przed rozpoczęciem dzisiejszych obrad Rady Miejskiej w Dębicy dr Janusz Bieniasz.

Fot. I LO w Dębicy/ screen z sesji UM Dębica

Podziel się z innymi
Shares