Święcenia kapłańskie w Tarnowie - ziemiadebicka.pl

Święcenia kapłańskie w Tarnowie


GOL_031925 diakonów przyjęło w Tarnowie święcenia kapłańskie. 24 z nich to kapłani diecezjalni, jeden zaś należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Święceń prezbiteratu udzielił im biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej.
„Plany kapłańskie to iść za Chrystusem, być świętym kapłanem” – mówią neoprezbiterzy. Mają oni za sobą sześć lat formacji seminaryjnej, studiów i praktyk duszpasterskich. Cały rocznik uczestniczył także w pielgrzymce do Ziemi Świętej.
„Dzień waszych święceń kapłańskich można określić jako dzień zaufania. Oto Chrystus żyjący w Kościele, powierza wam losy Dobrej Nowiny, losy zbawienia człowieka. Okazujcie się godni tego zaufania oraz godni tej przeogromnej miłości, jaką umiłował was Bóg” – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Kilku wyświęconych kapłanów było w czasie formacji seminaryjnej na misyjnych stażach w Kamerunie, RCA, Czadzie, Kongo, Peru i w Kazachstanie.
W homilii bp Andrzej Jeż powiedział, by w swojej posłudze nowi kapłani byli także otwarci na dzieło ewangelizacji w całym Kościele.
„Jest takie wewnętrze pragnienie, że może kiedyś wyjadę, ale to trzeba przemodlić i rozeznać. Ja także jestem otwarty. Chcę wyjechać na kilka lat” – mówili w dniu święceń niektórzy z nowych duchownych.
Na razie kapłani podejmą pracę duszpasterską w parafiach diecezji tarnowskiej. O swoich pierwszych parafiach dowiedzą się już wkrótce.

 

Pinterest