Previous
Next
Previous
Next

12 medali dębiczan na zawodach o Puchar Dębicy 2016

Puchar Dębicy 2016 (4)13 i 14 lutego na dębickim lodowisku odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym o „Puchar Dębicy 2016”. Zawody zorganizował UKSŁF MORS Dębica przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dębiccy łyżwiarze zakończyli zawody z 12 medalami.
W zawodach udział wzięło ponad 170 zawodników z czołowych polskich klubów, m.in. z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Opola, Elbląga, Krynicy, Katowic, Cieszyna, Lublina, Torunia. Podczas zawodów Dębicę reprezentowali: Beata Świstak, Julia Czerwiec, Wiktoria Żurek, Nikola Ciećkiewicz, Patrycja Bieszczad, Natalia Flak, Zofia Szczęsna, Zuzanna Sidor, Monika Kucharska, Stefan Świstak oraz dwie debiutantki: Ewelina Olechawska i Dominika Brzozowska. Wśród wywalczonych krążków 5 było złotych, 5 srebrnych, a dwa były brązowe.
Zdobywczynią 3 krążków, w tym dwóch złotych była Wiktoria Żurek, która kilka dni temu obchodziła urodziny, a wspaniałym występem na dębickim lodowisku sprawiła sobie piękny prezent. Wiktoria okazała się najlepsza w klasie młodzieżowej srebrnej, w której obroniła tytuł sprzed roku. Wspólnie z Nikolą Ciećkiewicz uznane zostały za najlepszy duet w konkurencji show duo a w konkurencji novice basic „B” Wiktoria zajęła drugie miejsce.
Bezkonkurencyjny na dębickim lodowisku okazał się solista UKSŁF MORS Dębica Stefan Świstak – w sobotę zwyciężył w konkurencji novice basic „B”, a w niedzielę w kategorii młodzieżowej złotej.
Ostatni złoty krążek w klasie „A” srebrnej wywalczyła Julia Czerwiec, niepokonana w trzecim kolejnym starcie w tym sezonie.
Medale srebrne przypadły w udziale Zofii Szczęsnej ( w konkurencji dla najmłodszych dzieci – beginners), Nikoli Ciećkiewicz, która jako solistka zaprezentowała się podobnie jak Wiktoria w klasie młodzieżowej srebrnej – dzięki czemu dębickie łyżwiarki zdobyły dwa czołowe miejsca, Beacie Świstak, drugiej w programie interpretacyjnym oraz drugiemu z dębickich duetów w konkurencji show duo – Patrycji Bieszczad i Natalii Flak.
Na najniższym stopniu podium uplasowały się Monika Kucharska, która wspólnie z Zosią Szczęsną wystąpiła w klasie beginners oraz debiutująca na łyżwiarskich taflach Ewelina Olechawska.
„Jej brązowy medal można uznać za jedną z największych niespodzianek zawodów, gdyż w pierwszym starcie wśród ponad 20 zawodniczek, pokonała wiele konkurentek o większym doświadczeniu i dłuższym stażu, czym jeszcze raz udowodniła, że łyżwiarstwo figurowe to piękny i nieprzewidywalny sport” – mówi Katarzyna Żurek, prezes UKSŁF MORS Dębica.
W barwach Dębicy w zawodach wystąpiły także Zuzanna Sidor i druga debiutantka Dominika Brzozowska, które zajęły odpowiednio 6. i 7. miejsce w klasie beginners. W konkurencji klasy młodzieżowej brązowej Natalia Flak została sklasyfikowana na miejscu 5. I obecnie stopniowo zbliża się do czołówki swojej konkurencji oraz Patrycja Bieszczad, która pomimo kontuzji i choroby, walcząc ambitnie ukończyła zawody na miejscu 8.
Nagrody zwycięzcom wręczyli: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, dyrektor MOSiR Marta Pawełko-Tokarz, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego Barbara Pelczar-Białek, a także członkowie zarządu klubu Mors Dębica: prezes UKSŁF MORS Dębica Katarzyna Żurek i skarbnik Maria Świstak.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.