KS. GRZEGORZ KUBALICA ZOSTAŁ POSŁANY DO PERU - ziemiadebicka.pl

KS. GRZEGORZ KUBALICA ZOSTAŁ POSŁANY DO PERU


14 listopada w środę wieczorem, w parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy, Biskup tarnowski Andrzej Jeż dokonał uroczystego posłania misyjnego ks. Grzegorza Kubalicy.

Uroczystość zgromadziła setki wiernych, a szczególnie młodzież. Nic dziwnego – wyjaśnia proboszcz, ks. Józef Wątroba – było to pierwsze posłanie misyjne w niedługiej, 31-letniej historii parafii. Najmłodszego spośród dziesięciu księży rodaków Pan Bóg powołał, aby głosił Ewangelię w krajach misyjnych.

Ks. Grzegorz pojedzie w górskie rejony Peru. Jak wspominał Biskup Tarnowski w wywiadzie dla RDN Małopolska, ksiądz Grzegorz zostanie posłany do księdza Wiesława Mikulskiego, dla którego będzie wielkim wsparciem w pracy misyjnej.

– Odwiedziłem tą diecezję, mamy tam 7 księży, ksiądz Grzegorz będzie ósmym. Dążymy do tego, żeby w każdej parafii, a to są potężne parafie, terytorialnie obejmują po kilkadziesiąt wiosek na dużej wysokości – od trzech do ponad czterech tysięcy metrów nad poziomem morza – żeby w każdej parafii było po dwóch naszych księży – mówi Biskup.

Wybór drogi misyjnej stał się zaskoczeniem dla wielu bliskich ks.Grzegorza, a zwłaszcza dla jego rodziców, Barbary i Piotra.

– Jest to dla nas radość, ale także przeżycie, wynikające z troski o syna. Wiadomo, jest to kraj niebezpieczny, ale mamy nadzieję, że Pan Bóg będzie go wspierał – mówią, uśmiechając się przez łzy.

Zapraszamy do oglądnięcia filmów, oraz naszej galerii zdjęć – KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej