VIII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski już w najbliższą sobotę 6 stycznia

Drużyna Artystów Polskich podczas turnieju w 2015 r.
Drużyna Artystów Polskich podczas turnieju w 2016 r.

Pokazowym meczem Artyści- Samorządowcy Podkarpacia o godz. 14.15 rozpocznie się w najbliższą sobotę 6 stycznia na hali MOSiR w Dębicy VIII Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Dębicy. W tym roku całkowity dochód z charytatywnego turnieju organizowanego przez Bogdana i Tadeusza Filipków przeznaczony będzie na rehabilitację 13-letniej Karolinki Migały z Pilzna oraz byłego piłkarza Wisły Kraków Zbigniewa Płaszewskiego.

W tegorocznej, ósmej już edycji turnieju zadeklarowało udział 8 drużyn: Wisła Kraków Oldboy oraz Śląska, Reprezentacja DSC00443 (Copy)Świętokrzyskiego, Igloopol Oldboy, Catering Staf&Team UM Dębica, Urząd Marszałkowski, Biograd na Moru oraz Odra Wodzisław. Imprezę poprowadzą Zofia Czernicka i Jarosław Krzoska.
Podczas charytatywnego turnieju każdy z obecnych na hali MOSiR będzie miał okazję wesprzeć zbiórkę funduszy dla Karolinki Migały i Zbigniewa Płaszewskiego poprzez zakup cegiełek o wartości: 5, 10 lub 15 zł oraz wziąć udział w licznych licytacjach na ich rzecz.

Karolinka Migała od urodzenia choruje na niezwykle rzadką chorobę chondrodysplazję punktową. Ma prawostronnie skrócone ciało o 10 cm, DSC00384 (Copy)wymaga protezowania za pomocą buta ortopedycznego, dziewczynka jest opóźniona w rozwoju – wszystko rozumie, lecz niestety nie mówi. Karolinka cierpi także na obustronny niedosłuch oraz neurogenną dysfunkcję pęcherza moczowego, co powoduje, że wymaga cewnikowania. Każdego roku Karolinka zużywa około 7 par specjalnych butów ortopedycznych. Leczenie Karolinki wymaga dużych nakładów finansowych, co przekracza możliwości jej rodziców. Przed dziewczynką kolejne operacje i rehabilitacja. Na rzecz Karolinki w na przełomie listopada i grudnia 2017 r. w Pilźniezorganizowano akcję “Mikołajkowy

Noworoczny Turniej Charytatywny 2015
Noworoczny Turniej Charytatywny 2016

dar serca dla Karolinki”. Podczas akcji w którą zaangażowała się społeczność Pilzna i okolicznych miejscowości udało się zebrać blisko 70 tys. złotych.

Zbigniew Płaszewski urodził się 18 sierpnia 1951 w Krakowie. Całą piłkarską karierę spędził w krakowskich klubach. Najpierw grał w Hutniku (1964–1975), który wówczas grał w II lidze. W 1975 roku Płaszewski przeszedł do lokalnego rywala Wisły i grał tam do 1981 roku. W czasie gry w Wiśle rozegrał w Ekstraklasie 106 spotkań i strzelił 2 bramki. W 1978 roku wywalczył z Wisłą mistrzostwo Polski. W reprezentacji Polski zadebiutował 6 maja 1976 w spotkaniu z Grecją DSC00347 (Copy)0:1 w Atenach. Problemy ze zdrowiem obrońcy Wisły Kraków zaczęły się jeszcze podczas jego gry w piłkę. Zaczęło się od częstych przeziębień, bólów gardła, kaszlu i chrypki. Diagnoza – nowotwór złośliwy. W 2000 roku Zbigniew Płaszewski przeszedł skomplikowaną operację usunięcia węzłów chłonnych, strun głosowych i krtani. Był naświetlany kobaltem, schudł ponad 20 kg. Przez dwa miesiące pokarm był mu dostarczany przez rurkę. W wyniku choroby ma problemu z mową, nie ma węchu i ma bóle w piersiach. Z oddaniem opiekują się nim żona oraz dzieci.

PROGRAM TURNIEJU

14.15 Pokazowy mecz Artyści – Samorządowcy Podkarpacia
14.55 – uroczyste otwarcie turnieju przez burmistrza Miasta Dębicy
15.00 – prezentacja drużyn
15.15 – mecze w grupach
17.00 – 17.15 – licytacje
18.15 – 18.30 – licytacje
19.00 – 19.15 – licytacje