Previous
Next
Previous
Next

Dziesiątki rodzin w Dębicy potrzebują mieszkań

ZdjÄ™cie0419Sytuacje nieraz są bardzo dramatyczne. Rodziny, niejednokrotnie z kilkoma dziećmi, mają tak mało miejsca, że rodzice idą spać do dalszej rodziny – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy. Nie wiem, czy potrzeby mieszkaniowe miasta zaspokoiłoby wybudowanie dwóch bloków, tylko dla tych osób, które są w najcięższej sytuacji.
Potrzeby są ogromne, często ci ludzie są w bardzo trudnych warunkach. Miasto nie zawsze może od ręki pomóc, bo samo nie dysponuje odpowiednią ilością mieszkań – dodaje Szewczyk. Przychodzą do mnie ludzie w sytuacjach ekstremalnych i staramy się im pomóc w miarę możliwości.
Co ciekawe, problem mieszkań socjalnych dla rodzin w szczególnie trudnej sytuacji występuje w gminach wiejskich w mniejszym nasileniu.
Myślę, że jest to efekt pewnej polityki, która została zapoczątkowana wiele lat temu w Dębicy – ocenia Szewczyk. Nie wiem, czy miało to miejsce za Edwarda Brzostowskiego czy kiedy indziej.  Faktem, jest że dziesiątki ludzi przychodzi do Urzędu Miasta i chce otrzymać mieszkania. Trudno wszystkim pomóc.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.