Previous
Next
Previous
Next

Wizyta Profesora Jana Sarny w Placówce Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ulicy Sienkiewicza.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ul. Sienkiewicza była wizyta profesora Jana Sarny, dyrektora  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Profesor Jan Sarna przyszedł na spotkanie z dziećmi w towarzystwie burmistrza miasta Mariusza Szewczyka oraz Małgorzaty Kędzior, dyrektora MOPS.
Wizyta miała związek z uruchomieniem w Dębicy kina Kosmos. Filmem inaugurującym działalność kina Kosmos był obraz „Bogowie” przedstawiający organizację słynnej kliniki w Zabrzu i pierwszych operacji serca przeprowadzanych przez zespół znakomitych kardiochirurgów pod kierownictwem profesora Zbigniewa Religi.
Gość przybliżył dzieciom pracę ośrodka naukowego zajmującego się implantacją sztucznego serca oraz przyszłości kardiochirurgii w Polsce. Profesor Sarna mówił o współpracy z profesorem Zbigniewem Religą przy tworzeniu kliniki w Zabrzu. Podczas swojego wystąpienia nawiązał oczywiście do filmu pt „Bogowie”. Jego zdaniem jest to prawdziwa historia prof. Religi, wizjonera i lekarza, specjalisty, który jako pierwszy przeprowadził udany przeszczep serca w Polsce. Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie, które dla PWD z Sienkiewicza ma niewątpliwie znaczenie historyczne.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.