Previous
Next
Previous
Next

ZNANE POSTACIE W ŚNIEZNEJ OPRAWIE W GŁOBIKOWEJ JUŻ ZA NAMI!

zpwso-45W sobotę 8 lutego 2014 roku w godzinach przedpołudniowych w Głobikowej, po raz ósmy odbyła się impreza plenerowa kulturalno-rekreacyjna pod nazwą „Znane postacie w śnieżnej oprawie”. Organizatorami byli: Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołectwo Głobikowa oraz Zespół Szkół w Głobikowej im. Konstantego Leliwy Słotwińskiego. Celem imprezy jak co roku jest poznanie znanych osób z terenu Gminy Dębica, promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz integracja społeczna. 
Na początku Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Pan Marcin Ciszek powitał wszystkich przybyłych na wydarzenie Gości i uczestników. Tegoroczną edycję swoją obecnością zaszczycił szczególny gość „Znana Postać” Pani Poseł Krystyna Skowrońska, która udzieliła swojego wizerunku na potrzeby konkursu. Konferansjer króciutko przybliżył postać Pani Poseł, jej zasługi dla kraju i dla Gminy Dębica. Następnie Pani Poseł zabrała głos dziękując za zaproszenie oraz życząc uczestnikom konkursu powodzenia. Przedstawiono drużyny konkursowe i ogłoszono rozpoczęcie konkursu.
Tegoroczny konkurs skierowany był do Zespołów Szkół z terenu Gminy Dębica, oraz do Instytucji/Organizacji z terenu Gminy Dębica oraz Powiatu Dębickiego. 13 drużyn reprezentujących Zespoły Szkół z terenu Gminy Dębica miało za zadanie wykonać postać Pani Poseł metodą mozaiki (wydzieranki) z użyciem kolorowego papieru. Natomiast Drużyny reprezentujące Instutucje/Organizacje: Urząd Miasta Dębica, Urząd Gminy Dębica, Ruch Integracji Społecznej, Radni Gminy Dębica oraz Sołtysi Gminy Dębica wykonywali lodową rzeźbę Postaci Pani Poseł Krystyny Skowrońskiej. Zadanie okazało się niełatwe jednak wszystkie drużyny poradziły sobie wspaniale, praca zespołowa oraz zaangażowanie dały owoc w postaci fantastycznych podobieństw Pani Poseł. Lodowe bloki przygotowała Ekipa „Ostrego Cięcia” Pana Adama Pieśniewskiego, który poprowadził konkurs i zagrzewał uczestników do walki. Mimo przenikliwego zimna atmosfera była gorąca. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej, gdzie odbywał się konkurs dla zespołów Szkół atmosfera była również bardzo gorąca. Tradycyjnie drużyny stanęły na wysokości zadania i powstały piękne kolorowe prace z wizerunkiem Pani Poseł.
Jury po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:
W kategorii Drużyny reprezentujące Instytucje/Organizacje wszystkie ekipy zdobyły I miejsce i otrzymały pamiątkowe Puchary z rąk Pani Poseł Krystyny Skowrońskiej.
W kategorii Drużyny reprezentujące Zespoły Szkół:
I miejsce Drużyna z Zespołu Szkół w Głobikowej
II miejsce Drużyna z Zespołu Szkół w Pustkowie
III miejsce Drużyna z Zespołu Szkół w Brzeźnicy
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki i dyplomy za udział.
Podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów i Darczyńców: Firmy „Plastbud” z Pustkowa, Przedsiębiorstwa Handlowego „Autozbyt” z Latoszyna, Firmy „G-Krusz”, Firmy Załadunek – Usługi – Handel z Jaworza Dolnego.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.