Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

O plonach nie zapominaj, w marcu siać zaczynaj, czyli: weź udział w szkoleniu akcji Masz Głos, Masz Wybór w Rzeszowie

spotkania regioZmieniasz lub chcesz zmieniać na lepsze swoje otoczenie? Warto uczyć się i rozwijać, by robić to bardziej skutecznie. Już teraz zapisz się na spotkanie regionalne akcji Masz Głos, Masz Wybór 19 marca w Rzeszowie – poznaj innych działaczy i działaczki oraz weź udział w szkoleniach. Zaproszeni są uczestnicy akcji i wszystkie zainteresowane osoby.
Czym są spotkania regionalne?
Spotkania regionalne są elementem akcji Masz Głos, Masz Wybór, otwartym dla wszystkich chętnych. Odbędą się w kilku miastach Polski, w tym 19 marca w Rzeszowie. Podczas spotkania będzie można wziąć udział w szkoleniu pod tytułem „Budżet gminy bez tajemnic”. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z podstawową wiedzą z zakresu przygotowywania, uchwalania i wykonywania budżetu gminy; omówienie instrumentów, które mają do dyspozycji mieszkańcy aby wpływać na kształt budżetu gminnego: inicjatywa lokalna, skargi i wnioski, petycje, fundusz sołecki czy budżet obywatelski. Podczas szkolenia uczestnicy poznają sposoby wpływania na wydatki budżetowe oraz dowiedzą się, jak czytać budżet oraz jak informować i angażować innych mieszkańców w działania obywatelskie, które bardzo często powiązane są z wydatkami budżetowymi. Poza rozwojem wiedzy i umiejętności spotkanie regionalne jest także okazją do poznania działaczy i działaczek z regionu czy z całej Polski. Nawet gdy osoby działające na rzecz swoich gmin czy miejscowości, mieszkają dziesiątki kilometrów od siebie, miewają te same problemy lub podobne pomysły na zmiany. Może komuś też trudno porozumieć się z władzami samorządowymi? Może gdzieś grupa osób wpadła na pomysł, jak wspólnymi siłami odnowić opuszczony budynek, by mógł służyć mieszkankom i mieszkańcom? Może ktoś ma gotowy projekt uchwały o inicjatywie lokalnej i chciałby się nim podzielić, a ktoś inny może zna procedury budżetu obywatelskiego? Warto spotkać się, by podzielić się doświadczeniami i pomysłami na działania. Na spotkaniach obecni będą także eksperci, otwarci na wszelkie bardziej specjalistyczne lub skomplikowane pytania. W każdym z nich wezmą udział także członkinie zespołu Masz Głos, Masz Wybór z Fundacji Batorego – dla uczestników i uczestniczek akcji jest to okazja, aby poznać zespół osobiście, dla osób spoza akcji – okazja, aby w bezpośredniej rozmowie dowiedzieć się, na czym akcja dokładnie polega.
Spotkanie odbędzie się w Rzeszowie 19 marca pomiędzy 10.00 a 17.00 w Podkarpackim Centrum Edukacji przy ulicy Lubelskiej 28/4.
Akcja Masz Głos, Masz Wybór
Od 2002 roku osoby, grupy i organizacje z całej Polski w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór starają się ulepszać otoczenie, w którym żyją. Uczestnicy akcji pracują nad wprowadzeniem budżetów obywatelskich, podejmują inicjatywy lokalne, namawiają radnych, by decyzje podejmowali wspólnie
z mieszkańcami i mieszkankami. Podczas każdej edycji kilkukrotnie spotykają się na spotkaniach regionalnych, aby wziąć udział w szkoleniach i wzajemnie się poznać. Każdą edycję akcji kończy uroczystość wręczenia nagród Super Samorząd – do tej pory wręczana była w Pałacu Prezydenckim!
Jak zapisać się na spotkania regionalne?
Więcej o akcji przeczytasz na stronie www.maszglos.pl. Możesz tam przeczytać również o grupach biorących udział w akcji i o podejmowanych przez nie działaniach oraz znaleźć publikacje i materiały. Masz Głos, Masz Wybór zaprasza! Zapisz się do akcji, przyjedź na spotkanie i zacznij działać w swojej miejscowości!  Zarówno udział w akcji, jak przyjazd na spotkania regionalne, są bezpłatne. Zwracamy także koszty dojazdu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.