Previous
Next
Previous
Next

Strażacy z Puurs w dębickim magistracie

17 osobowa delegacja strażaków z belgijskiego miasta Puurs gościła 16 czerwca w dębickim Ratuszu . Delegację z partnerskiego miasta Dębicy przyjął zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała. W spotkaniu wziął udział także komendant Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy Wojciech Buszek. 
Współpraca między jednostkami straży pożarnej w Dębicy i Puurs trwa od ponad 10 lat. Polega ona zarówno na wymianie w formie wizyt wzajemnych przedstawicieli jednostek straży pożarnej z Dębicy i Puurs, jak i na pozyskiwaniu sprzętu pożarniczego od strażaków z Puurs z przeznaczeniem dla jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie dębickim. Współpraca obejmuje także wspólne ćwiczenia oraz współpracę kulturalną między przedstawicielami miast.
„W tym roku nasi koledzy z Belgii mieli okazję zwiedzić muzeum w Łańcucie oraz Międzynarodowe Targi Pożarnicze, które odbywały się w Kielcach. Bardzo podobał się im także Rynek w Dębicy. W ostatnią niedzielę nasi goście zwiedzili także muzeum w Pustkowie, które wywarło na nich ogromne wrażenie” – mówił podczas spotkania w magistracie komendant PSP w Dębicy Wojciech Buszek. Podczas 5 dniowej wizyty w Dębicy belgijscy strażacy brali także udział w uroczystości 120 – lecia działalności jednostki straży pożarnej w Paszczynie oraz zwiedzili jednostki ratowniczo- gaśnicze w Tarnowie i w Rzeszowie.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.