Previous
Next
Previous
Next

Inwestor Roku czyli Złota Setka Gmin Podkarpacia

m424343118W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, 4 listopada 2014 r. odbyła się wielka gala rankingu „Złota Setka Gmin Podkarpacia”, organizowanego przez redakcję „Nowin” i Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie. Była to już siódma edycja rankingu. Celem tej inicjatywy jest prezentacja aktywności samorządów, przedsiębiorstw i mieszkańców podkarpackich gmin oraz promowanie pomysłów wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny Podkarpacia.
W rankingu oceniano dochody ogółem, dochody własne na 1 mieszkańca, wydatki ogółem, wydatki inwestycyjne na 1 mieszkańca, udział dochodów własnych w dochodach ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, udział dochodów własnych w dochodach ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców, saldo: dochody ogółem na 1 mieszkańca – wydatki ogółem na 1 mieszkańca.
Gmina Dębica w ogólnej klasyfikacji zajęła 15 miejsce na 160 biorących w nim udział Samorządów z całego Podkarpacia, natomiast w kategorii Gmin Wiejskich – 2 miejsce. W tym roku po raz szósty zostały zaprezentowane „Złote 10-tki Gmin Podkarpacia” w pięciu kategoriach tj. „Turystyczna Gmina Podkarpacia”, „Inwestor Roku”, „Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych”, „Kreator Kapitału Społecznego”, „Lider Globalizacji”. Kapituła konkursu oprócz kryterium stopnia poniesionych nakładów inwestycyjnych brała pod uwagę zróżnicowanie poszczególnych zadań oraz ich wartość. Dzięki temu, tytuł „Inwestor Roku” został przyznany Gminie Dębica. Należy zwrócić uwagę, że jest to olbrzymie wyróżnienie. Zadania jakie zostały zrealizowane w 2014 r. to między innymi rozbudowa Zakładu Segregacji Odpadów, rewitalizacja obszaru poprzemysłowego Pustkowa – Osiedla czy termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej. Poza pierwszym miejscem w kategorii „Inwestor Roku”, Gmina Dębica zakwalifikowała się do „Złotej 10-tki Gmin Podkarpacia” w kategorii „Skuteczny Beneficjent Środków Unijnych” oraz „Turystyczna Gmina Podkarpacia”. Nagrody w imieniu Wójta Gminy Dębica odebrał Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura.
m1223790714
źródło: Urząd Gminy Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.