Previous
Next
Previous
Next

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy oraz Miejski Zarząd Oświaty zorganizowały i przeprowadziły w dniu 18 marca 2015r. eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Turniej ogłoszony został przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Eliminacje miejskie, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3, przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie zmagali się z testem o wysokim stopniu trudności, nie mniej jednak ich przygotowanie i wiedza pozwoliły na uzyskanie niezłych rezultatów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się: I miejsce – Przemysław Mazurkiewicz z SP nr 9 i II miejsce – Agnieszka Moskal z SP nr 12, natomiast w kategorii gimnazjów równorzędne I miejsce zdobyli: Krzysztof Malata z MG nr 2 oraz Damian Osika z MG nr 4.
Wymienieni uczniowie reprezentować będą miasto Dębicę w eliminacjach powiatowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz życzymy powodzenia w dalszych etapach turnieju.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.