Previous
Next

Rodzinna Majówka z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo 5 Gmin

 
 
W sobotę 23 maja 2015r. na placu obok Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Rodzinna Majówka z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo 5 Gmin”. Na początku Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica Marcin Ciszek powitał przybyłych gości oraz wszystkich uczestników imprezy. Następnie złożył życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Mamy, Dnia Taty oraz Dnia Dziecka. Potem głos zabrał Pan Marek Misiura – Kierownik Biura LGD w Ropczycach, który przedstawił rolę i zasady funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo 5 Gmin.
DSC_0703 Po powitaniach rozpoczęła się część artystyczna podczas której zaprezentowały się grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Z Pustkowa-Osiedla wystąpiły grupy: „Mała Rytmika”, „Pasja”, „Rytm”, „Kabaret Żaba”, „Młodziaki”, „Monster Kids”, ZPiT „Wisłoczanie” grupa młodzieżowa, ZPiT „Wisłoczanie” grupa reprezentacyjna; z  Brzeźnicy:  „Kolorowe Piruety” i „Bad Girls”; ze Stasiówki  „Młodziaki” oraz „Czadersi”. W części artystycznej wystąpiły również grupy ZPiT „Mali Wisłoczanie” z Nagawczyny, Paszczyny, Pustkowa oraz Zawady.
Ponadto na scenie zaprezentowały się grupy taneczne z Miasta Partnerskiego Rudki na Ukrainie, którzy przybyli do nas na specjalne zaproszenie. Ponadto opiekunowie młodzieży,  a zarazem nauczycielki ze Szkoły Muzycznej w Rudkach wykonały pieśni przy akompaniamencie narodowego instrumentu muzycznego – bandury.
Po występie Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Piotrem Żyburą oraz Dyrektorem Centrum Kultury i Bibliotek Panem Marcinem Ciszkiem podziękowali Gościom z Ukrainy za uatrakcyjnienie imprezy wręczając okazjonalne upominki.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, malowanie twarzy, gry i konkursy ze słodkimi nagrodami.
Majówkę zakończył koncert Zespołu SEKEND z Dębicy.
źródło. UG Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.