Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Kraj. Motocyklista uciekał polnymi drogami przed policyjnym BMW – FILM

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Radomiu wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali kierującego motocyklem 18-latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i nie miał uprawnień do kierowania. Młody mężczyzna próbował uciekać polnymi drogami, ale kierujący BMW policjant nie dał mu żadnych szans. Popisy motocyklisty zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

Policjanci z grupy SPEED mają zadanie ściganie kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego i zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Radomscy policjanci z drogówki działający w grupie SPEED pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowym.

W środę po południu w miejscowości Wawrzyszów (gm. Wolanów) policjanci chcieli zatrzymać kierującego motocyklem . Gdy kierujący yamahą zauważył policyjny radiowóz zaczął uciekać nie zważając na sygnały policyjne. W czasie ucieczki motocyklista podczas wyprzedzania pojazdów omal nie potrącił pieszych. Pościg zakończył się sukcesem na polnej drodze. Okazało się, że kierującym jest 18-latek mieszkaniec gminy Wolanów, który nie miał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Jednak najpoważniejsze konsekwencje grożą mu za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym kierującego.

Zobacz film z tego pościgu

https://www.facebook.com/ziemiadebicka/videos/257402339339996

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.