Previous slide
Next slide

Kraj. Młoda dziewczyna wbiegła wprost pod nadjeżdżający pociąg. Życie ocalili jej policjanci

Dzięki interwencji pszczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii. Kobieta została odnaleziona i zdjęta z torowiska dosłownie chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem. Po wytrzeźwieniu, 28-latka trafi pod specjalistyczną opieką medyczną.

W piątek około 13.00 dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie przejazdu kolejowego ma stać kobieta, która chce odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W poszukiwania desperatki angażowano kolejne patrole. Jeden z nich dostarł na główny przejazd kolejowy. Zaczęła się walka z czasem. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na zapłakaną kobietę, która na ich widok wbiegła pod opuszczone rogatki kolejowe, wprost na torowisko. Policjanci ruszyli za desperatką, którą przechwycili tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Na tym jednak nie koniec… Podczas gdy skład pociągu przejeżdżał tuż obok nich, kobieta próbowała się wyrwać i ponownie pod niego wskoczyć. Stróże prawa obezwładnili 28-latkę i wyprowadzili poza torowisko. Kobieta była silnie pobudzona, szamotała się i krzyczała. Policjanci wyczuli od niej alkohol, a jej zachowanie wskazywało, że może być r ównież pod wpływem środków odurzających.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kobiety. 28-latka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili kobiecie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jej stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili ją do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafi pod specjalistyczną opieką medyczną.

Przypominamy, gdzie można szukać pomocy w trudnych momentach życia:
Telefon 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00 – 22:00
Telefon 116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia
Telefon 121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
Telefon 22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych
Źródło: Śląska Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.