Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Capstrzyk Strzelecki w Dniu Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

W ramach dębickich obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, na Cmentarzu Wojskowym odbył się Capstrzyk Strzelecki.

Podczas uroczystości, odczytany został apel pamięci, w którym przypomniano m.in. nazwiska zamordowanych 1 marca 1951 roku działaczy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. W intencji Żołnierzy Wyklętych, modlitwę odprawił ks. Jan Majocha, syn żołnierza niezłomnego Jana Majochy. Na zakończenie, przy symbolicznym grobie mjr./ppłk. Adama Lazarowicza „Klamry”, nastąpiło złożenie świateł pamięci.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.