Previous
Next
Previous
Next

Dominik Rau Laureatem 45. Olimpiady Języka Niemieckiego

Uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, 𝐃𝐨𝐦𝐢𝐧𝐢𝐤 𝐑𝐚𝐮, po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie najlepszych młodych germanistów w Polsce. Uczeń klasy 3 LC zajął wysokie 5. miejsce w 45. Olimpiadzie Języka Niemieckiego, uzyskując tym samym tytuł laureata, który dodatkowo zapewnia mu stuprocentowy wynik na egzaminie maturalnym.

Dominik poprawił ubiegłoroczną pozycję aż o 10 miejsc.W minioną sobotę 17-latek dzielnie walczył w finale ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięło ponad 70 miłośników języka Goethego i Schillera. Dominik odpowiadał ustnie po niemiecku na pytania egzaminatorów, a obszar poruszanych zagadnień dotyczył między innymi literatury, kultury, historii, geografii, polityki oraz ogólnej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. To bezprecedensowe wydarzenie w historii naszej szkoły, która przez dwa kolejne lata może się pochwalić laureatem przedmiotów ogólnokształcących. Dominika do konkursu przygotowała pani Małgorzata Papiernik.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.