Previous
Next
Previous
Next

Rossmann po raz drugi na OFF Festivalu 

Nasza inicjatywa Czujesz Klimat? ułatwia klientom Rossmanna bardziej przyjazne środowisku zakupy. To, że coraz więcej z nas czuje klimat – świętujemy na festiwalach muzycznych. Po Open’erze spotykamy się na OFF Festivalu, gdzie czekamy na Was pod Sceną Leśną Rossmann Czujesz Klimat? i w strefie Rossmanna. 

Katowicki festiwal (4-6 sierpnia) to jeden z najbardziej eklektycznych polskich festiwali, gdzie obok siebie występują artyści grający: folk, noise, punk, indie pop, jazz, metal czy rap (a nawet Zespół Pieśni i Tańca Śląsk). 

W tym roku zagrają: Pusha T, Nation of Language i Special Intrest z USA, Spiritualized, Slowdive, Big Joanie i Mandy, Indiana z Wielkiej Brytanii, a także Hania Rani, Daria ze Śląska z Polski. 

Na Scenie Leśnej Rossmann Czujesz Klimat? wystąpią m.in.: Pamela Bear&Sonic Boom (według organizatorów „jest słodko, kolorowo i psychodelicznie, ale zarazem na tyle przystępnie by każdy chciał zafundować sobie taki reset”), Dreya Mac (tancerka, raperka, jej muzykę ceni m.in. Rihanna),  Melody’s Echo Chamber (osculuje pomiędzy subtelnym dream popem, a słodkim shoegaze),  Tamino (tradycja zachodnich songwriterów skrzyżowana z muzycznym dorobkiem Bliskiego Wschodu), Balmity Tiger (K-pop) czy Ela Minus (w jej muzyce liczy się rytm, elektroniczne brzmienia). 

W festiwalowej strefie Rossmanna będzie można m.in. zrobić sobie festiwalowy tatuaż, upleść boho wianek czy cyknąć zdjęcie na tle jednego z instaspotów. 

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu jest ambasador Czujesz Klimat? Artur Rojek, który czuje się odpowiedzialny za miejsce gdzie „dzieje” się festiwal.  

– OFF od ponad 10 lat odbywa się w parku Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Znałem to miejsce z piknikowania, jeżdżenia na rowerze i rolkach, i naturalnie pomyślałem – choć wtedy ekologia nie była modna -, że jeżeli mamy tu robić festiwal, to tak, żeby tej pięknej przyrody nie zniszczyć – powiedział magazynowi „Skarb” (wydawnictwo firmy Rossmann) Artur Rojek.  

Muzyk ma nadzieję, że uczestnicy festiwalu będą przenosić dobre, prośrodowiskowe praktyki do życia prywatnego. Nie ma przecież lepszego miejsca, by obudzić w sobie proekologiczną świadomość niż ulubiony festiwal. 

W 2017r. Artur Rojek spełnił swoje marzenie: przy wejściu na teren festiwalu udało się postawić słynną obecnie bramę, która stała się centrum recyklingu. Na OFF-ie od lat dominuje dieta wegetariańska i wegańska (obecnie 80 proc.), naczynia są biodegradowalne, a kubki – wielorazowego użytku. Obiekt jest systematycznie sprzątany, organizatorzy zachęcają do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej i miejskich rowerów. 

OFF Festival: 

  • startuje w 2006 r. w Mysłowicach, z których pochodzi Artur Rojek. Grają: Lech Janerka, Maria Peszek, Lenny Valentino i The White Birch. Przychodzi 10 tys. osób. 
  • podczas ostatniej edycji w Mysłowicach w 2009 r. występują The National i Spiritualized. 
  • po raz pierwszej w Katowicach (2010) – wokalista Flaming Lips w wypełnionej powietrzem bańce stąpa po morzu głów stojących pod scena fanów. 
  • otrzymuje prestiżową nagrodę European Festival Award (2011). 
  • jest świadkiem brawurowego występu Mitch&Mitch i Zbigniewa Wodeckiego (2013). 
  • magazyn TIME umieszcza OFF’a na liście 14 najlepszych festiwali muzycznych na świecie (2014), trzy lata później Guardian wstawia go na listę 10 najlepszych festiwali w Europie (2017). 
  • gości Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (2017). 
  • na 15-tym OFF’ie w ubiegłym roku niesamowity koncert daje Iggy Pop. 

źródło: rossmann.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.