Previous
Next
Previous
Next

Gmina przyjazna rodzinie

nagawczynaKażda wielodzietna rodzina może skorzystać teraz z ulg używając karty „Gmina Przyjazna Rodzinie  3 +”.  Karta z dziecięcymi obrazkami daje zniżki przy zakupie biletów na basen, w zajęciach edukacji kulturalnej ale także upoważnia do ulg przy płaceniu za rachunki.
– Społeczeństwo niestety wciąż ubożeje, dlatego ludzie nie zawsze mają okazję posłać dzieci na basen czy na zajęcia z tańca – mówi Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. – Chcemy chociaż w ten dość symboliczny dla budżetu gminy sposób pomóc rodzinom posiadającym troje i więcej dzieci.
Ze zniżek można korzystać kupując bilety wstępu na baseny w kompleksie „Nemo” w Pustkowie – Osiedlu (50 procent), kupując bilet wstępu do Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci i na stok narciarski. Na ulgi można także liczyć wysyłając dzieci na zajęcia artystyczne (50 procent) czy kupując bilet na imprezy kulturalne w gminie. Rodzina posiadająca kartę może skorzystać z refundacji opłat za wodę i kanalizację (10 procent)oraz zniżki przy opłatach za przedszkola (25 procent). Szczegóły ujęte są w regulaminie karty.
Rodziny, które objęte są programem to opiekunowie wychowujący trójkę dzieci do 18 lat, lub do 25 lat w przypadku, gdy dziecko studiuje.  Zniżka dotyczy rodziców biologicznych, zastępczych lub opiekunów prawnych.
– Celem karty jest także umacnianie roli rodziny i wspieranie realizacji funkcji opiekuńczo – wychowawczej – mówi Agnieszka Żurek, sekretarz gminy Dębica. – To także promocja rodziny wielodzietnej.  Czasem jest tak, że rodzic musi zdecydować czy dziecko posłać na zajęcia z tańca, czy nie, bo chodzi już inne dziecko a sytuacja rodziny nie jest najlepsza. Dzięki karcie będzie mógł posłać dwoje dzieci a zapłaci jak za jedno.
Karta wydawana jest każdemu członkowi rodziny. Na karcie widnieje numer karty oraz imię i nazwisko właściciela karty a także termin ważności. Aby otrzymać kartę należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej wypełniony i podpisany wniosek o wydanie karty „3+”. Wniosek składa rodzic lub opiekun.  Karta ważna będzie do końca roku, trzeba będzie ją odnawiać. Aby z niej korzystać trzeba pamiętać, że jest ważna z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość użytkownika. W przypadku dzieci nie posiadających dokumentu akceptowana będzie karta dorosłego z jego dokumentem tożsamości.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.