Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Połączmy dwa samorządy – gminę Dębica z miastem Dębica

IMG_0964Wczoraj w „Rzemieślniku” odbyło się drugie otwarte forum z serii spotkań ,,Dębica – Nasza Mała Ojczyzna”.  Podczas niego pojawił się pomysł, przedstawiony nieco żartobliwie, aby połączyć gminę Dębica i Miasto Dębicę i stworzyć jeden samorząd Miasto i Gminę Dębica.
W podobny sposób funkcjonuje Pilzno i Brzostek czy dla Dębicy nie byłby to dobry pomysł? Gołym okiem widać, że w gminie Dębica dobrze się dzieje. Samorząd stać na duże inwestycje, jak chociażby basen w Pustkowie Osiedlu. Na tym tle Miasto Dębica wypada nieco blado – nie ma pomysłu na swój rozwój,  a przyszłość rysuje się w szarych barwach.
To może by połączyć oba samorządy – padła wczoraj propozycja podczas dyskusji w Rzemieślniku. Obecny na niej Zdzisław Siwula wicewójt Gminy Dębica z uśmiechem zareagował na takie rozwiązanie.
Nie jestem upoważniony do takich rozmów, o tym może zadecydować tylko szef – odpowiadał Siwula mając na myśli Rokosza, który gminą rządzi już długie lata. Ale Siwula zadeklarował, że gmina chętnie będzie współdziałać z Miastem Dębica w zadaniach dotyczących więcej niż jednego samorządu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.