Previous
Next
Previous
Next

Ferie zimowe dębickich harcerzy

ferie2Co roku, podczas zimowych ferii, harcerki i harcerze Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów biorą udział w różnych działaniach i przedsięwzięciach. Tak było i w tym roku. Harcerze m.in.: organizowali zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych nr 10 i 11 w ramach półkolonii, uczestniczyli w kursie I pomocy przedmedycznej oraz w konferencji harcmistrzowskiej w Rzeszowie.
Podczas półkolonii organizowanych w szkołach podstawowych nr 10 i 11 w Dębicy grupa harcerzy 7 Szczepu Drużyn Dębickich pod kierunkiem pwd. Kseni Burghardt HO przygotowała i przeprowadziła zajęcia dla uczestników tej formy. Dzieci razem z harcerzami uczyły się udzielania I pomocy przedmedycznej, brały udział w zabawach oraz grach przygotowanych przez dębickich harcerzy.
Z kolei grupa młodych ludzi przygotowujących się roli instruktorów ZHP, wzięła udział w profesjonalnym kursie z zakresu I pomocy przedmedycznej, który wymagany jest od każdego kandydata na instruktora ZHP. Kurs taki miał miejsce w dn. 27-29.01.2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym, a prowadzony był przez pana Wojciecha Szmajdę. Przyszła kadra instruktorska poszerzyła swoją wiedzę podczas wielu ciekawych zajęć oraz ćwiczeń.
Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP zorganizowała w piątek, 31.01.2014r., konferencję harcmistrzowską poświęconą decyzjom 38. Zjazdu ZHP, który obradował w grudniu 2013r. Kilkudziesięciu instruktorów harcerskich z całego województwa, w tym wicewojewoda phm. Alicja Wosik, pochyliło się nad decyzjami najwyższej władzy ZHP i zastanawiało się nad sposobami wdrożenia przyjętych zmian w środowiskach harcerskich Podkarpacia. Jednym z prelegentów był hm. Mateusz Cebula HR – komendant dębickiego hufca, który omówił część uchwał zjazdowych w zakresie programu, pracy z kadrą, zarządzania i finansów.
W pierwszym tygodniu ferii w Zespole Szkół w Zawadzie zostały zorganizowane zajęcia w ramach Nieobozowej Akcji Zimowej z promocją SKO. Brały w niej udział zuchy z Gromady Zuchowej „Kukiełkowe Bractwo”. Organizatorem była hm. Antonina Sypel. Pomagała pani Elżbieta Iwan i pani Aleksandra Pieprzak. W programie nie zabrakło zajęć sportowych, wyjazdu do kina, zabawy tanecznej oraz nauki oszczędzania pieniędzy.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.